Notowania

białoruś
09.04.2012 21:23

Białoruski opozycjonista skazany. 1,5 roku więzienia dla za "kradzież złomu"

23-letni Małczanau został w ubiegłym roku skazany na 3 lata więzienia za udział w protestach powyborczych w grudniu 2010 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/Flickr)

*Sąd orzekł, że Aleksander Małczanau ukradł złom wartości 737 tys. rubli białoruskich (290 zł) z nieczynnej części fabryki. Oskarżony nie przyznał się do winy. Karę odbędzie w kolonii o zaostrzonym rygorze. *

23-letni Małczanau został w ubiegłym roku skazany na 3 lata więzienia za udział w protestach powyborczych w grudniu 2010 r., ale prezydent Alaksandr Łukaszenka go ułaskawił - informuje Radio Swaboda.

Skazany twierdzi, że zbierał porzucone przedmioty na terenie zamkniętego 20 lat temu zakładu, którego nikt nie pilnuje, żeby przeżyć, gdyż po wyroku za udział w proteście nikt nie chce go zatrudnić. Jak zapewnił, wcześniej różni ludzie zbierali złom w tej fabryce, ale nie byli zatrzymywani.

Drugi oskarżony Arciom Ihnacikau, który zbierał złom wraz z Małczanauem, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na rok.

19 grudnia 2010 roku w Mińsku brutalnie zdławiono protest przeciwko oficjalnym wynikom wyborów, dającym prawie 80 proc. poparcia urzędującemu prezydentowi Łukaszence. Po demonstracji do aresztów trafiło ponad 600 osób. Kilkadziesiąt z nich stanęło przed sądem w sprawie karnej o masowe zamieszki, ponad 20 skazano na pobyt w kolonii karnej.

O sytuacji na Białorusi czytaj więcej w Money.pl
Cofnęli polityków na granicy. Będzie skandal? Białoruscy opozycyjni politycy nie zostali wypuszczeni z Białorusi na Litwę.
Łukaszenka ma nowy sposób na opozycję Opozycyjna partia Białoruski Front Narodowy otrzymała dziś nakaz opuszczenia swojej dotychczasowej siedziby w centrum Mińska.
Żona głodującego: Waży 45 kg, on umiera Żona głodującego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki, powiedziała po jego dzisiejszym spotkaniu z adwokatem, że mąż umiera.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz