Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Biały Dom oskarża republikanów. O tajne fundusze

0
Podziel się:

Finansowanie zagraniczne partii jest w USA zakazane.

Biały Dom oskarża republikanów. O tajne fundusze
(PAP/EPA)
bETTkIlh

Probiznesowe środowiska popierające Republikanów w kampanii przeciw Demokratom korzystają z funduszy z zagranicznych źródeł - twierdzi administracja Baracka Obamy.

Główny polityczny doradca prezydenta, David Axelrod, podtrzymał zarzuty, wcześniej wysunięte przez Obamę przeciwko US Chamber of Commerce (Amerykańskiej Izbie Handlowej), czołowej organizacji lobbującej na rzecz wielkiego biznesu.

Zapytany w wywiadzie dla telewizji CBS, czy posiada dowody, jakoby Izba używała datków z zagranicy do finansowania spotów telewizyjnych atakujących demokratycznych kandydatów, Axelrod odpowiedział, że ich nie posiada. Oświadczył jednak, że fakt, iż Izba odmawia ujawnienia sponsorów swej kampanii, wskazuje na podejrzane źródła finansowania.

bETTkIlj

_ - Dlaczego nie ujawnią po prostu, skąd pochodzą te pieniądze? Jeśli Izba udostępni swoje dokumenty, będziemy wiedzieli _ - powiedział doradca Obamy. Finansowanie kampanii z nieznanych źródeł nazwał _ zagrożeniem dla naszej demokracji _.

Finansowanie kampanii wyborczych ze źródeł zagranicznych jest w USA zabronione. W czwartek Obama wysunął takie zarzuty wobec Republikanów.

_ - Dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, że jedna z największych grup płacących za te ogłoszenia telewizyjne regularnie otrzymuje pieniądze od zagranicznych korporacji _ - powiedział prezydent na wiecu w Bowie w stanie Maryland.

Zarzut ten pojawił się także w telewizyjnym spocie przedwyborczym nadanym w minionym tygodniu przez Krajowy Komitet Partii Demokratycznej.

bETTkIlp

_ - Wygląda na to, że Republikanie pobierają tajne zagraniczne fundusze, aby wpłynąć na wynik wyborów _ - głosił tekst w tym ogłoszeniu.

Wczoraj były strateg prezydenta George'a W. Busha, Karl Rove, wystąpił z ostrą ripostą przeciw tym oskarżeniom.

W wywiadzie dla telewizji Fox News, Rove powiedział, że Demokraci _ przekroczyli wszelkie granice _ sugerując, iż US Chamber of Commerce korzysta z obcych funduszy, ale nie przedstawiając na to dowodów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;surowy;dla;imigrantow;rekordowe;deportacje,25,0,688665.html) Obama surowy dla imigrantów. Rekordowe deportacje W tym roku z USA wydalono 392 tys. osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t87243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/soros;otrzega;przed;cieciami;chce;nowego;stymulusa,57,0,686905.html) Soros otrzega przed cięciami, chce nowego "stymulusa" Finansista George Soros analizuje stan gospodarki USA.
bETTkIlK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)