Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitwa ministrów o OFE. Dziś decydujące starcie?

0
Podziel się

Wicepremier Pawlak zapowiada, że rząd zajmie się projektem zmian.

Bitwa ministrów o OFE. Dziś decydujące starcie?
(PAP/Paweł Supernak)
bEikAiGJ

Rząd najprawdopodobniej zdecyduje dzisiaj o skali zmian w systemie emerytalnym.

Sprawa transferów do OFE ma być- według zapowiedzi wicepremiera Waldemara Pawłaka- rozpatrywana przez Radę Ministrów .

Od stycznia przyszłego roku, albo cała nasza składka będzie przekazywana ZUS, póki finanse państwa się nie poprawią, albo wpłaty do OFE radykalnie się zmniejszą, bo rząd wprowadzi dobrowolność udziału w tak zwanym _ drugim filarze _.

bEikAiGL

Reforma może przynieść budżetowi w 2011 roku 24 miliardy złotych oszczędności, a w każdym roku następnym - po 2 miliardy.

Wicepremier, minister gospodarki jest za ograniczeniem transferów składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Waldemar Pawlak powiedział, że interesy firm finansowych, które _ nasze, publiczne pieniądze inwestują na giełdzie, są na drugim planie _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t85956.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;na;razie;nie;bedzie;dyskusji,193,0,715457.html) Zmiany w OFE: Na razie nie będzie dyskusji

Zdaniem wicepremiera, _ realia budżetowe skłaniają do takich rozsądnych decyzji _, jak zmniejszenie transferów do OFE.

bEikAiGR

Rada Ministrów ma też rozpatrzyć projekt ustawy deregulacyjnej. - _ Jest prawie wykończona _- powiedział Waldemar Pawlak. Poinformował, że _ na pewno _ w 220-tu przypadkach zostanie zlikwidowany obowiązek składania przez obywateli zaświadczeń. Urzędom wystarczą w zupełności oświadczenia. Wicepremier podkreślił, że tam, gdzie będzie można, i jedno i drugie zostanie zniesione.

Zmniejszenie obowiązków informacyjnych, którym podlegają przedsiębiorcy, ma wyraźnie obniżyć koszty prowadzenia firm i ułatwić działalność gospodarczą- zaznacza Waldemar Pawlak.

Według wyliczeń Ministerstwa Gospodarki, obowiązki informacyjne, nałożone na przedsiębiorców, kosztują polskich pracodawców 70 miliardów złotych rocznie.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów będzie również rozpatrywany projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;nie;zaszkodza;prywatyzacji,244,0,557556.html) Zmiany w OFE nie zaszkodzą prywatyzacji _ - Argument o złym wpływie nie jest trafny - _ ocenia minister finansów Jacek Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t47117.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;nie;zmniejsza;deficytu,215,0,555991.html) Zmiany w OFE nie zmniejszą deficytu Mogą pomóc zmniejszyć emisję obligacji skarbowych - uważa wiceminister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t85956.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;broni;zmian;w;ofe;zarzuty;sa;niesprawiedliwe,14,0,709646.html) Boni broni zmian w OFE: Zarzuty są niesprawiedliwe Chodzi o zarzuty niektórych związków zawodowych, m.in. Solidarności i OPZZ.
bEikAiHm
wiadomości
KOMENTARZE
(0)