Notowania

terroryzm w usa
02.05.2010 08:43

Bomba na Times Square rozbrojona

Burmistrz Nowego Jorku: Mogło być wiele ofiar, bo ładunek miał być zdetonowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PETER FOLEY)

aktualizacja 10.46

Policja nowojorska potwierdziła, że w samochodzie zaparkowanym na Times SquareSquare * *bombę. Wcześniej z placu ewakuowano ludzi, po tym jak z zaparkowanego tam samochodu zaczął wydobywać się dym.

Według burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga ładunek miał być zdetonowany. _ - Dzięki czujnym mieszkańcom i profesjonalnej policji uniknęliśmy wielu ofiar śmiertelnych _.

Bloomberg poinformował, że tablice rejestracyjne nie zgadzają się z numerami identyfikacyjnymi samochodu. Burmistrz Nowego Jorku zdementował informacje, że zidentyfikowano osobę, która zaparkowała samochód przy Times Square. - _ Nie wiemy kto to zrobił i dlaczego. W tej chwili nie mogę powiedzieć nic więcej _.

Times Square jest zamknięty, na miejscu są agenci FBI. Bombę wyciągnął z czarnego SUV-a marki nissan pathfinder zdalnie sterowany robot. Oficer nowojorskiej straży pożarnej, który wypowiadał się anonimowo, potwierdził, że wcześniej widziano mężczyznę, który uciekał z samochodu. Dodał, że numery rejestracyjne auta są najprawdopodobniej fałszywe.

Siły bezpieczeństwa i straż pożarna zostały zaalarmowane, ponieważ z samochodu wydobywał się dym.

Straż pożarna poinformowała, że w samochodzie, zaparkowanym na 45. ulicy doszło do _ mini-wybuchu _ między 18.00 a 18.30 czasu lokalnego. Samochód był zaparkowany na 45. ulicy w odległości ok. 6 km na północ od World Trade Center zniszczonego 11 września 2001 roku przez terrorystów. Szef służb prasowych FBI w Waszyngtonie, Paul Bresson, powiedział, że na Times Square są agenci FBI, a sprawa _ traktowana jest poważnie _.

Policja ewakuowała ludzi z wielu prywatnych mieszkań, restauracji i biur na Times Square. Część spektakli i seansów filmowych rozpoczęła się z opóźnieniem.

Zawiadomiony prezydent

Prezydent Barack Obama został powiadomiony o wydarzeniu podczas dorocznego obiadu z dziennikarzami akredytowanymi w Białym Domu. Pochwalił nowojorską policję za szybką reakcję. Prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa wewnętrznego John Brennan został skierowany do pomocy władzom miasta.

W Nowym Jorku ma się odbyć w niedzielę wcześnie rano konferencja prasowa, na której mają być podane wyniki dotychczasowego śledztwa.

CNN podkreśla, że na zatłoczonym zwykle Times Square w sobotni wieczór bywa wyjątkowo dużo ludzi. Times Square to popularny wśród turystów i bywalców teatru plac usytuowany między nowojorską Siódmą Aleją a Broadwayem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Zamach w Airbusie nie był częścią większego planu ]( http://news.money.pl/artykul/zamach;w;airbusie;nie;byl;czescia;wiekszego;planu,190,0,570814.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: terroryzm w usa, usa, times square, terroryzm, zamach, ewakuacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz