Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
16.08.2010 06:26

BOR-owcy na motorach oddadzą hołd kolegom

30 oficerów Biura Ochrony Rządu wyruszy dziś w dwudniowy rajd do Smoleńska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wyruszyli do Smoleńska. Oficerowie dotrą na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu na motocyklach.

- _ Wszystkim osobom jadącym w tym rajdzie towarzyszy jedna idea. Chcemy oddać hołd naszym kolegom oraz innym osobom, które zginęły w katastrofie _ - mówi major Jarosław Cymerski z BOR i dodaje, że funkcjonariusze biura zdecydowali się na taki sposób uczczenia pamięci, ponieważ wśród ich kolegów, którzy zginęli pod Smoleńskiem także byli pasjonaci motocykli.

Wśród osób, które jadą do Smoleńska są nie tylko funkcjonariusze BOR, ale też przedstawiciele innych służb oraz przyjaciele tych, którzy zginęli. Jadą w koszulkach z napisami _ Motocykliści w hołdzie kolegom. Smoleńsk 2010 _.

Jedna z uczestniczek, Magda Adamczuk z Biura Bezpieczeństwa Narodowego powiedziała, że jadąc do Smoleńska chce uczcić pamięć prezydenta oraz swoich byłych szefów. _ - Każdy ma swój sposób, by uczcić ich pamięć. My postanowiliśmy uczestniczyć w tym rajdzie _ - dodała.

Motocykliści wiozą ze sobą znicz, który chcą zapalić, w godzinę katastrofy na lotnisku wojskowym pod Smoleńskiem. Złożą też w tym miejscu wieniec.

Grupa wyruszyła tuż po godz. 9 spod siedziby Biura Ochrony Rządu przy ul. Podchorążych w Warszawie. Wyprawa ma potrwać do 20 sierpnia.

Honorowy patronat nad wyjazdem objął szef Biura gen. Marian Janicki. Żegnając jego uczestników podkreślił, że ma nadzieję, iż tego typu rajdy staną się tradycją. - _ Będąc na miejscu możecie im powiedzieć, że jesteśmy z nich dumni, jesteśmy cały czas z myślami z nimi i ich rodzinami, których nigdy nie pozostawimy samych _ - podkreśla szef BOR.

Janicki zapewnił, że trasa jest dobrze przygotowana i uzgodniona ze stronami: białoruską i rosyjską.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t104043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;tablica;pamieci;ofiar;katastrofy;pod;smolenskiem,3,0,655875.html) Nowa tablica pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem Płyta została umieszczona w Katedrze Polowej w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t95389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;wysla;do;rosji;dokumenty;ws;katastrofy;tu-154,249,0,655353.html) Polacy wyślą do Rosji dokumenty ws. katastrofy Tu-154 Chodzi m.in. o dodatkowe odczyty z czarnych skrzynek samolotu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t100669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pomnik;ku;czci;ofiar;katastrofy;smolenskiej;jesienia,198,0,655046.html) Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej jesienią Obelisk stanie na Powązkach. Będzie gotowy na 1 listopada.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, bor, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz