Notowania

boston
16.04.2013 23:04

Boston: Nic nie wskazuje na Al-Kaidę

Policja - po przesłuchaniu saudyjskiego studenta i przeszukaniu jego mieszkania - wyłączyła go z kręgu podejrzanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EastNews)

*Na razie nic nie wskazuje na to, by za zamachem w Bostonie stała Al-Kaida lub też inna zagraniczna grupa terrorystyczna - poinformowała we wtorek amerykańska stacja CNN, powołując się na anonimowe źródło w Pentagonie. *

Stacja CNN podała także, że prowadzący śledztwo po przesłuchaniu saudyjskiego studenta i przeszukaniu jego mieszkania, wyłączyli go z kręgu potencjalnych podejrzanych. Młody Saudyjczyk został ranny w zamachu i trafił do szpitala.

Według świadków, student zachowywał się podejrzanie tuż przed wybuchami, a potem uciekał. Podczas przesłuchania Saudyjczyk zaprzeczył, by miał coś wspólnego z zamachem. Śledczy - jak podała CNN - ocenili jego wyjaśnienia jako wiarygodne; uznali także, że uciekał on z miejsca zamachu, bo po prostu się przestraszył.

Dwie eksplozje na mecie maratonu w Bostonie spowodowały w poniedziałek śmierć trzech osób i ranienie ponad 170.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy z Bostonu opowiadają o tragedii Po poniedziałkowych zamachach polscy studenci i naukowcy w Bostonie upewniali się wzajemnie, czy nikomu nic złego się nie stało.
Wybuch na maratonie: Saudyjski student zachowywał się dziwnie Jego mieszkanie zostało przeszukane - ujawnił szef komisji bezpieczeństwa wewnętrznego.
Polska maratonka opowiada o wybuchu Joanna Gruszka przekroczyła w poniedziałek linię mety 117. maratonu bostońskiego zaledwie 10 minut przed pierwszym wybuchem.
Tagi: boston, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz