Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bp Pieronek: Kaczyńskiemu nie chodzi o krzyż tylko o pomnik

0
Podziel się

Jego zdaniem dobrze się stało, że krzyż został przeniesiony.

Bp Pieronek: Kaczyńskiemu nie chodzi o krzyż tylko o pomnik
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bDXWvyid

_ - Nie chodzi o krzyż, chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakiej tego zażąda prezes PiS - _ mówi biskup Tadeusz Pieronek. Jego zdaniem jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca.

Zdaniem księdza biskupa, który udzielił wywiadu dla _ Polska The Times _, dobrze się stało, że krzyż został przeniesiony do prezydenckiej kaplicy, gdyż była to sprawa, która zbulwersowała opinię publiczną, nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

_ - Nie chodzi o krzyż. Chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakiej tego zażąda prezes PiS. Ale to jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca. Tymczasem mamy do czynienia z działaniami czysto politycznymi nieobliczonymi na rzeczywistą pamięć o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, ale chodzi tu przede wszystkim o pamięć, której celem jest budowanie politycznej siły jednej partii - _powiedział bp Pieronek.

bDXWvyif

Ksiądz odniósł się też do wczorajszej demonstracji Środowiska Intronizacji Jezusa Chrystusa, którego członkowie domagają się koronacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

_ - Znam to stowarzyszenie i uważam, że jest dziwaczne i pokręcone teologicznie. (..). Dla człowieka wierzącego Chrystus jest królem wszystkiego, jest stworzycielem i zbawicielem i to zupełnie wystarcza. A jeżeli ktoś chce ubić na tym jakiś sekciarski interes, no to oczywiście będzie się włączał w każdą akcję, gdzie można zrobić zadymę. To są zachowania niepoważne, tego nie można traktować w kategoriach działań religijnych, bo to są działania wynikające z nieposłuszeństwa i nieznajomości wiary - _podsumował bp Pieronek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t110904.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obroncy;zloza;pozew;za;kradziez;krzyza,191,0,676799.html) Obrońcy złożą pozew: "za kradzież krzyża" Protestujący przeciwko usunięciu krzyża przed Pałacem Prezydenckim zapowiadają, że na Krakowskim Przedmieściu stanie dziś 96 krzyży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t100868.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;krzyz;i;trumny;to;wyprzedzajacy;atak;kaczynskiego,88,0,643928.html) Staniszkis: Krzyż i trumny to wyprzedzający atak Kaczyńskiego Choć silne emocje wokół tragedii smoleńskiej są zdaniem profesor Jadwigi Staniszkis zrozumiałe, to jednak skupienie się na nich będzie dla PiS zgubne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Przedmieściu.
bDXWvyiG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)