Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjczycy będą mieć nowe elektrownie atomowe

0
Podziel się:

Brytyjski rząd wydał oficjalne zezwolenie na budowę elektrowni atomowych nowej generacji w kilku miejscach w Anglii i Walii.

Brytyjczycy będą mieć nowe elektrownie atomowe
(EPA/PAP)
bECMnxoB

Brytyjski rząd wydał oficjalne zezwolenie na budowę elektrowni atomowych nowej generacji. Reaktory mają powstać w kilku miejscach w Anglii i Walii.

Minister gospodarki John Hutton oświadczył, że nowe elektrownie pomogą w utrzymaniu równowagi energetycznej Wielkiej Brytanii. Ułatwią też walkę z globalnym ociepleniem.

"Rząd uważa, że nowe elektrownie atomowe obok innych źródeł o niskiej emisji węgla powinny być częścią krajowego przemysłu energetycznego. Leży to w publicznym interesie. " - powiedział minister Hutton.

bECMnxoD

Wielka Brytania postrzegana jest jako jeden z liderów nowoczesnych technologii jądrowych. Nowe elektrownie mają zastąpić starzejące się reaktory oraz uzupełnić braki wynikające z wyczerpujących się brytyjskich zapasów ropy i gazu na Morzu Północnym. Eksperci podkreślają, że nowe elektrownie będą znacznie wydajniejsze i bezpieczniejsze od obecnych.

Ekolodzy są jednak przeciwni tym projektom. Argumentują, że pieniądze przeznaczane na nowe elektrownie atomowe należałoby zainwestować w oszczędzanie energii oraz w źródła odnawialne.

ZOBACZ TAKŻE:

bECMnxpe
KOMENTARZE
(0)