Trwa ładowanie...
bDBmlFVh

Notowania

Elektrownia Atomowa – Wszystkie wiadomości

147
27.01.2021 12:58

GOSPODARKA
 / 
Polska elektrownia atomowa. Niemcy straszą wielką katastrofą. Według eksperta bronią swoich interesów

"Awaria może dotknąć nawet 1,8 mln Niemców" - ostrzegają naukowcy, a politycy ostro sprzeciwiają się polskim planom. Niemcy boją się, że to oni głównie zapłacą za ewentualne błędy Polaków. Sprawa ma jednak jeszcze drugie dno - gospodarcze.

7
29.12.2020 18:18

GAZOCIĄG
 / 
Rosja robi swoje. Ławrow: Gazociąg Turecki Potok i siłownia atomowa w Akkuyu zostaną ukończone

Trwająca pandemia koronawirusa nie powstrzyma Rosji od realizacji dwóch rosyjsko-tureckich projektów energetycznych - przekonuje minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Budowy elektrowni atomowej w Akkuyu i gazociągu Turecki Potok (TurkStream) będą ukończone.

4
22.12.2020 12:42

MEDIA
 / 
Mikro-elektrownia atomowa. Przedsiębiorcy chcą je stawiać przy firmach

Przedsiębiorcy chcą przy swoich firmach stawiać małe elektrownie atomowe. - Na razie to rzeczywiście jest w sferze deklaracji. Przypomnijmy, że jeśli chodzi o energetykę jądrową, to ona wymaga bardzo szerokich ram prawnych. Począwszy od projektu, a kończąc na odpadach po paliwie jądrowym. Jesteśmy na bardzo wstępnym etapie, jeśli chodzi o kwestie regulacji prawnych i przygotowanie odpowiedniej infrastruktury - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. - Jednak jest to na pewno bardzo ciekawe rozwiązanie. Każde mniejsze źródło energii daje większą elastyczność pracy systemu. Z drugiej strony są to źródła, które w sferze komercyjnej nie weszły jeszcze na poziom eksploatacji, żeby można było powiedzieć, że są dostępne. Mówię o sferze komercyjnej, a nie wojskowej. Kierunek ciekawy, jeśli ktoś przejawia zainteresowanie, to ma do tego prawo - dodał Gawin w rozmowie z money.pl.

61
07.11.2020 13:42

BIAŁORUŚ
 / 
Białoruś. Łukaszenka otwiera oficjalnie elektrownię i śni o "mocarstwie atomowym"

To historyczny moment. Kraj staje się mocarstwem atomowym – mówił z dumą Aleksandr Łukaszenka, dokonując otwarcia nowej elektrowni atomowej. Litwa próbowała wstrzymać inwestycję. Bezskutecznie.

247
19.10.2020 18:25

WIADOMOŚCI
 / 
Elektrownia jądrowa w Polsce. "Duży krok po 20 latach odkładania na później"

Polska i USA zawarły porozumienie ws. budowy elektrowni jądrowej. Rzecz jednak w tym, że dogadujemy się z administracją prezydenta USA, który za dwa tygodnie może opuścić Kapitol. Koszty budowy też mogą zaskoczyć. Umowa to wybór dostawcy amerykańskiego. To zawęża pole negocjacji.

bDBmlFVj
40
26.06.2020 6:44

ENERGETYKA
 / 
Elektrownia atomowa w Polsce ma powstać przy udziale USA. Na razie energetyka nie ma łatwo

Andrzej Duda, który w trakcie kampanii wyborczej odwiedził Stany Zjednoczone, potwierdza, że to z Waszyngtonem będziemy współpracować przy budowie elektrowni atomowej w naszym kraju. Polskich energetyków zaskoczyły tymczasem ostatnio ulewne deszcze.

16
25.06.2020 17:11

ENERGIA
 / 
Elektrownia atomowa w Polsce. Komentarze po spotkaniu Trumpa i Dudy

Elektrownia atomowa w Polsce ma zostać uruchomiona w 2033 roku - zapewnia rząd. Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Polski, proponuje z kolei debatę społeczną w tej kwestii. Atom i związana z nim technologia były jednym z tematów spotkania Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą.

6
25.06.2020 15:34

PARTNERSTWO
 / 
Elektrownia atomowa w Polsce. "Krok milowy pod koniec roku"

Co z budową pierwszej elektrowni atomowej w Polsce? - Inwestycja w elektrownię jądrową to bardzo długi proces. Wiele elementów składa się na ostateczną decyzję, przede wszystkim chodzi o partnera, bo Polska nie ma doświadczenia, by samodzielnie wybudować elektrownię atomową. Dlatego potrzebny jest strategiczny partner - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Pod uwagę należy brać geopolitykę, partnerem nie może być ktoś, kogo sojuszu i partnerstwa nie będziemy pewni na wiele lat. Jesteśmy bardzo bliscy podjęcia decyzji, pod koniec roku krok milowy - dodał.

152
15.06.2020 17:34

ENERGETYKA
 / 
Elektrownia jądrowa w Polsce. Resort klimatu podał datę

Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej ma ruszyć w Polsce w 2026 roku - poinformował minister klimatu Michał Kurtyka. Pierwszy reaktor miałby zacząć działać w 2033 roku.

bDBmlFVp
56
06.03.2020 7:49

ENERGETYKA
 / 
Powolne pożegnanie z atomem. Nawet Chiny przekonują się do OZE

W UE nie ma "klimatu" dla atomu. Trzy na cztery reaktory budowane są dziś w Azji i Europie Wschodniej, choć i tam prace idą wolniej niż planowano. Koszt produkcji energii z OZE systematycznie spada, co przekonuje kolejne kraje do przeniesienia swojej uwagi w kierunku energii np. z wiatru.

124
06.01.2020 14:29

ENERGETYKA
 / 
Niemcy popełnili kosztowny błąd? Rezygnują z atomu, ludzie mogą przez to umierać

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że odejście od atomu kosztuje Niemcy miliardy dolarów i przyczynia się do większej liczby zgonów - pisze "Die Welt".

20
30.12.2019 6:32

ENERGETYKA
 / 
Elektrownia jądrowa w Ostrowcu. Białoruś uruchomi ją w marcu

Kosztowała około 11 mld dol. Pierwszy reaktor ma zostać uruchomiony wiosną. Białoruska elektrownia znajduje się dwa razy bliżej Polski niż Czarnobyl.

8
06.12.2019 13:41

ENERGETYKA
 / 
Orlen mówi "nie" dla atomu i górnictwa. "W to nie zainwestujemy"

Strategia PKN Orlen nie uwzględnia zaangażowania koncernu we wspieranie górnictwa. Atom też jest wykluczony - poinformował prezes spółki Daniel Obajtek.

bDBmlFVq
22
18.11.2019 12:51

ENERGETYKA
 / 
Piotr Naimski będzie pełnomocnikiem rządu. Zapowiada rozstrzygnięcia w kwestii elektrowni atomowej

W nowej kadencji pełnomocnikiem rządu do spraw energetycznych będzie Piotr Naimski. Jedne z pierwszych jego działań będą związane z budową elektrowni atomowej. Kwestia finansowania ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku miesięcy.

26
28.10.2019 20:12

LITWA
 / 
4 mln tabletek na wypadek katastrofy w elektrowni. Jest przetarg

Litwa kupi 4 mln tabletek jodu na wypadek katastrofy w białoruskiej elektrowni. Rząd w Wilnie przygotowuje się na najgorsze, na oferty przetargowe czeka do 2 grudnia.

112
22.10.2019 15:36

ENERGETYKA
 / 
Michał Sołowow chce budować elektrownię atomową. Minister energii nie kryje zadowolenia

- Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie polskiego przemysłu energetyką jądrową. Pokazuje to, że inwestycje w energetykę jądrową są atrakcyjne dla biznesu – tak szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski komentuje money.pl plany najbogatszego Polaka.

109
22.10.2019 11:48

ELEKTROWNIA ATOMOWA
 / 
Michał Sołowow chce postawić małą elektrownię atomową. To technologia, która dopiero raczkuje

Polski miliarder chce wybudować pierwszą elektrownię atomową w kraju - do tego zupełnie prywatną. To jednak nie koniec zaskakujących informacji. Technologia, na której chce się oprzeć Sołowow, jest uznawana za bardzo innowacyjną. Na całym świecie działają obecnie zalewie trzy takie elektrownie.

342
25.08.2019 11:17

ENERGETYKA
 / 
"Popieramy energetykę jądrową". Szykuje się manifestacja w stolicy

Manifestacja "Popieramy energetykę jądrową w Polsce" już 14 września w Warszawie. Aktywiści walczą m.in. o czyste powietrze, zażegnanie energetycznego ubóstwa i nowe miejsca pracy.