Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjczycy wyrzucają kolejnych dyplomatów

0
Podziel się

Libijskim pracownikom ambasady zarzuca się działania sprzeczne z interesami Zjednoczonego Królestwa.

Brytyjczycy wyrzucają kolejnych dyplomatów
(PAP/EPA)
bEgupEad

Wielka Brytania wydala kolejnych dwóch dyplomatów libijskich, zarzucając im działania sprzeczne z interesami Zjednoczonego Królestwa. Nie ujawniono, co konkretnie zarzuca się Libijczykom.

Na zdj. policjanci przed ambasadą Libii w Londynie

W niedzielę z Wielkiej Brytanii wydalony został ambasador Libii. Londyn podjął tamtą decyzje po atakach na ambasadę brytyjską w Trypolisie. Dyplomaci, uznani w czwartek za osoby niepożądane, muszą opuścić Wielką Brytanię do końca tygodnia. Hague podkreślił, że status ambasady Libii i jej personelu jest analizowany na bieżąco.

bEgupEaf

Rząd brytyjski odwołał ambasadora w Libii już na początku konfliktu i obecnie w Trypolisie nie ma już brytyjskiego personelu dyplomatycznego. Brytyjscy dyplomaci są natomiast obecni w Bengazi, czyli tymczasowej stolicy powstańców na wschodzie kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ewakuacja;polskiej;ambasady;w;libii,38,0,784934.html) Ewakuacja polskiej ambasady w Libii _ - Podjąłem decyzję o redukcji personelu placówki - _ ujawnił szef MSZ Radosław Sikorski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t138358.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/biskup;potwierdza;smierc;syna;kaddafiego;ambasador;wydalony,81,0,821585.html) Biskup potwierdza śmierć syna Kaddafiego. Ambasador wydalony Wielka Brytania zdecydowała o usunięciu z kraju libijskiego ambasadora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;nato;nie;atakuje;konkretnych;osob,166,0,821414.html) Cameron: NATO nie atakuje konkretnych osób Brytyjski premier odmówił komentarza w sprawie doniesień o śmierci w bombardowaniu młodszego syna Muammara Kaddafiego, Saifa.
bEgupEaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)