Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
14.02.2011 19:45

Brytyjczycy zamrożą konta Egipcjan

Wielka Brytania będzie pomagała w odzyskiwaniu pieniędzy od byłych władz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Egipt zwrócił się do Wielkiej Brytanii o zamrożenie aktywów majątkowych kilku byłych członków egipskich władz - oświadczył w parlamencie brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague.

_ - Otrzymaliśmy od rządu egipskiego wniosek o zamrożenie aktywów kilku byłych członków władz Egiptu. Oczywiście będziemy współpracować w tej sprawie, razem z Unią Europejską i partnerami międzynarodowymi, jak miało to miejsce w przypadku Tunezji _ - powiedział Hague.

Dodał, iż w rozmowie telefonicznej premier Egiptu Ahmed Szafik zapewnił go, że w ramach rekonstrukcji egipski rząd zostanie w przyszłym tygodniu uzupełniony o przedstawicieli opozycji.

_ - Zachęciłem egipski rząd, by poczynił dalsze kroki w kierunku uwzględnienia poglądów osobistości opozycyjnych, i z przyjemnością usłyszałem od premiera Szafika, że członkowie opozycji zostaną włączeni do zrekonstruowanego gabinetu w ciągu następnego tygodnia _ - zaznaczył szef brytyjskiej dyplomacji.

Rządzący Egiptem od blisko 30 lat prezydent Hosni Mubarak zrezygnował w piątek ze stanowiska pod naciskiem społecznych protestów na bezprecedensową skalę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t131214.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szwajcaria;zablokowala;konta;mubaraka,60,0,770364.html) Szwajcaria zablokowała konta Mubaraka Zamrożono także konta ludzi z jego otoczenia. Nie ujawniono jednak o jakie aktywa chodzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t131740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;nie;w;spiaczce;tylko;w;depresji,100,0,771428.html) Mubarak nie w śpiączce, tylko w depresji Egipski dziennik _ Al-Gumhurija _ pisze, że znajduje się on w _ bardzo trudnym stanie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;arabska;demokracja;zachodowi;nie;na;reke,89,0,770905.html) Pałka: Arabska demokracja Zachodowi nie na rękę Mówienie o zagrożeniu islamizacją krajów arabskich to stek bzdur.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, konta, władze, mubarak, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz