Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria. Dostojnik kościelny oddał Rolexa

0
Podziel się

Metropolita Płowdiwu Mikołaj podarował swój zegarek marki Rolex jednej ze świątyń w Płowdiwie.

Bułgaria. Dostojnik kościelny oddał Rolexa
(Will Spaetzel/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEajmqiJ

Metropolita Płowdiwu Mikołaj podarował swój zegarek marki Rolex jednej ze świątyń w Płowdiwie. Pieniądze z jego sprzedaży mają pójść na zapłatę rachunku za prąd. Wartości zegarka nie podano, suma na rachunku to około 1500 euro.

Kościół pw. św. Mariny w Płowdiwie ogłosił, że metropolita ofiarował jeden z _ rzadkich posiadanych przez niego przedmiotów _, by świątynia mogła uiścić wysoki rachunek za styczeń. Termin zapłaty mijał we wtorek, rachunek opiewał na blisko 3 tys. lewów, czyli równowartość ok. 1500 euro.

Jeśli kwota uzyskana ze sprzedaży zegarka będzie wyższa, niż należność za prąd, pozostałe pieniądze będą przeznaczone na cele dobroczynne - dodaje bułgarski portal informacyjny novinite.com. Zaznacza on, że Rolex metropolity stał się już _ słynny _, a niektórzy dostojnicy bułgarskiej Cerkwi są krytykowani za wystawny tryb życia.

bEajmqiL

Wysokie rachunki za elektryczność za styczeń - niemal dwukrotnie wyższe w porównaniu z grudniem - wywołały w Bułgarii masowe protesty, które w rezultacie doprowadziły do dymisji rządu premiera Bojko Borysowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys, premier w szpitalu, ludzie na ulicach Premier Bułgarii przebywa od poniedziałku w szpitalu z powodu nadciśnienia.
W Bułgarii wciąż wrze. Założą nową partię Uczestnicy protestów w Bułgarii przystąpili do tworzenia platformy politycznej.
Zamieszki doprowadziły do obalenia rządu Dymisja rządu Bułgarii w konsekwencji protestów społecznych w kraju powinna być ostrzeżeniem nawet dla bogatszych państw Europy - pisze dzisiaj Financial Times.
bEajmqjm
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)