Notowania

bułgaria
17.07.2012 23:48

Bułgaria: Zatrzymano posła podejrzanego o korupcję

Informację tę przekazała rzeczniczka prokuratora generalnego. Posła zatrzymano w ramach operacji, prowadzonej przez służbę do walki z przestępczością zorganizowaną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Poseł rządzącej od trzech lat w Bułgarii centroprawicowej partii GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii) Dymitar Awramow został wieczorem zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję.

Informację tę przekazała rzeczniczka prokuratora generalnego. Posła zatrzymano w ramach operacji, prowadzonej przez służbę do walki z przestępczością zorganizowaną i Państwową Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.

Według agencji informacyjnej Fokus poseł miał otrzymać 50 tys. lewów (25 tys. euro) za załatwienie subsydiów dla terenów rolnych.

Prokurator generalny Borys Wełczew zawiadomił o zatrzymaniu przewodniczącą parlamentu Ceckę Caczewą i w środę rano zwróci się do Zgromadzenia Narodowego o pozbawienie Awramowa immunitetu.

Do zatrzymania doszło w przededniu ukazania się kolejnego raportu KE w ramach Mechanizmu Oceny i Kontroli, oceniającego postępy kraju w obszarze sprawiedliwości, walki z przestępczością i korupcją.

Z wtorkowych przecieków w bułgarskich mediach wynika, że środowy raport będzie krytyczny i będzie zawierał zalecenie kontynuacji monitoringu przede wszystkim z uwagi na niewystarczające wyniki w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam prawie wszyscy celnicy biorą łapówki Szef bułgarskiej Agencji Celnej przyznał, że w urzędzie istnieje ogromna korupcja. Mimo dużej liczby chętnych nie można znaleźć uczciwych ludzi do pracy w służbach celnych
Bułgaria: Kilkudziesięciu celników podejrzanych o korupcję Trzydziestu bułgarskich celników podejrzewanych o korupcję zatrzymała policja na największym przejściu granicznym z Turcją.
Gigantyczny przekręt przy budowie elektrowni? Według raportu doszło do bardzo poważnych nadużyć przy zamówieniach państwowych od 2006 r., kiedy z rosyjskim Atomstrojeksportem podpisano wstępne porozumienie o dostawę dwóch reaktorów.
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz