Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były szef SLD zaagituje za Komorowskim

0
Podziel się

Polityk SLD: wystąpię na wiecu marszałka, to będzie mocny akcent.

Były szef SLD zaagituje za Komorowskim
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhtWtiZ

Wojciech Olejniczak(SLD) powiedział, że jutro publicznie poprze kandydaturęBronisława Komorowskiego(PO) na prezydenta. Komorowski i Olejniczak w ostatnim dniu kampanii wyborczej spotkają się w Łowiczu, rodzinnym mieście Olejniczaka.

_ - Marszałek spotka się jutro z Wojciechem Olejniczakiem w Łowiczu, mamy tam małą konwencję wyborczą _ - powiedziała rzeczniczka sztabu KomorowskiegoMałgorzata Kidawa-Błońska. Wyraziła nadzieję na poparcie Komorowskiego przez Olejniczaka, który ma zabrać głos podczas konwencji.

Olejniczak pytany, czy należy się spodziewać, że w ostatnim dniu kampanii publicznie poprze kandydaturę Komorowskiego potwierdza i dodaje, że będzie to _ mocny akcent _.

bEhtWtjb

_ - Ja popieram człowieka, który moim zdaniem będzie zdecydowanie lepszym prezydentem odJarosława Kaczyńskiego. Pod każdym względem. To nie znaczy, że popieram politykę Platformy Obywatelskiej, ale prezydent musi być ponad, a Bronisław Komorowski to gwarantuje. Udowodnił to powołując Radę Bezpieczeństwa Narodowego w szerokim składzie i proponując kandydaturę Marka Belki na szefa NBP. To pokazuje, jakiej prezydentury należy się spodziewać po Komorowskim. Zależy mi na wyborze człowieka, do którego mam zdecydowanie większe zaufanie _ - powiedział Olejniczak.

Olejniczak kierował SLD w latach 2005-2008, później w atmosferze konfliktu zastąpił go na tym stanowisku Napieralski. Media szeroko pisały o rywalizacji tych dwóch polityków o przywództwo w Sojuszu.
Podkreśla jednocześnie, że jest bardzo wiele różnic między nim a Platformą Obywatelską, a także między nim a Bronisławem Komorowskim jeśli chodzi zarówno o politykę społeczną, sprawy gospodarcze, jak również - choć w mniejszym stopniu - politykę międzynarodową.

_ Tym bardziej chcę podkreślić, że moje poparcie jest cenne dla Bronisława Komorowskiego _ - dodaje Olejniczak.

Ani Komorowskiego, ani Kaczyńskiego nie zdecydował się poprzeć szef SLDGrzegorz Napieralski, decyzję jak głosować w II turze pozostawił swoim wyborcom. Z kolei b. prezydentAleksander Kwaśniewskizadeklarował otwarcie, że w II turze poprze Komorowskiego i że do tego samego namawia wyborców lewicy. W połowie czerwca Komorowskiego poparł b. premier z ramienia SLDWłodzimierz Cimoszewicz.

bEhtWtjh

Olejniczak ocenił, że w samym Sojuszu i wśród wyborców Napieralskiego _ zdecydowana większość _ opowiada się za poparciem Komorowskiego.

bEhtWtjC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)