Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Centrum dowodzenia syryjskiej rebelii przeniesione

0
Podziel się:

Centrum dowodzenia antyreżimowej rebelii, trwającej od półtora roku w Syrii, zostało przeniesione z Turcji do wyzwolonych stref w Syrii.

Centrum dowodzenia syryjskiej rebelii przeniesione
(Polaris Images/East News)

Centrum dowodzenia antyreżimowej rebelii, trwającej od półtora roku w Syrii, zostało przeniesione z Turcji do _ wyzwolonych stref _ w Syrii - oświadczyli dziś dowódcy Wolnej Armii Syryjskiej (WAS), walczącej z siłami prezydenta Baszara el-Asada.

Na zdjęciu zniszczenia wojenne w Syrii

Generał Mustafa el-Szejk, który kieruje radą wojskową WAS, oświadczył, że uczyniono to po to, by zjednoczyć wszystkie grupy powstańcze. Nie powiedział, w jakie miejsce przeniesiono dowództwo, ale wyjaśnił, że nastąpiło to przed tygodniem. Inny z dowódców WAS przedstawił przesłanie wideo, prezentowane jako _ komunikat numer 1 z kraju _.

Wolna Armia Syryjska, złożona głównie z żołnierzy, którzy opuścili armię Asada, jest najważniejszą z grup zbrojnych w Syrii próbujących obalić reżim. Jednak jej dowódców krytykowano za to, że przebywają poza krajem. WAS ma też - jak zauważa agencja Associated Press - ograniczony wpływ na liczne krajowe struktury rebeliantów.

Wewnętrzny konflikt trwa w Syrii od marca 2011 roku, przynosząc tysiące ofiar śmiertelnych wśród cywilów. Niezależna komisja dysponująca mandatem Rady Praw Człowieka ONZ orzekła niedawno, że obie strony, i siły powstańcze i rządowe, dopuszczają się zbrodni wojennych.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
Syryjscy powstańcy chwalą się sukcesem Walczący z reżimem prezydenta Baszara el-Asada strącili samolot na północnym zachodzie Syrii.
Wojsko czekało aż wyjdą z meczetu. Masakra W Aleppo, Damaszku, Hamie i innych miastach Syryjczycy demonstrowali przeciwko rządowi Baszara el-Asada pod ogniem karabinów.
Triumf Syryjczyków. Opanowali granicę Chodzi o przejście graniczne w Tel Abjad w prowincji Ar-Rakka, przez które przeszedł na stronę turecką tłum wiwatujących ludzi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)