Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cenzura Facebooka w Tadżykistanie

0
Podziel się:

Artykuł, który, jak się sądzi, był przyczyną posunięć władz, był zatytułowany Tadżykistan w przeddzień rewolucji.

Cenzura Facebooka w Tadżykistanie
(ec.europa.eu)

Władze Tadżykistanu zablokowały dostęp do Facebooka i dwóch rosyjskojęzycznych stron, które zamieściły krytyczny artykuł na temat prezydenta Emomalego Rachmona, rządzącego od blisko 20 lat - poinformowali przedstawiciele dwóch providerów.

Na zdjęciu Enomali Rachmon, prezydent Tadżykistanu

Zamknięcie dostępu nakazał państwowy urząd telekomunikacji - powiedzieli agencji Reutera zastrzegający sobie anonimowość miejscowi dostawcy usług internetowych. Użytkownicy, którzy próbowali wejść na Facebooka lub na którąś z dwóch stron, gdzie opublikowano artykuł, byli automatycznie przekierowywani na stronę główną dostawcy.

Zaostrzona kontrola internetu w Tadżykistanie to powtórzenie posunięć w innych poradzieckich państwach Azji Środkowej, gdzie autorytarni przywódcy nieufnie odnoszą się do portali społecznościowych, które odgrywają ważną rolę w rewolucjach w świecie arabskim i w masowych protestach w Rosji.

_ - Dziś rano wdrożyliśmy rozporządzenie urzędu i zablokowaliśmy strony facebook.com, tjknews.com i zvezda.ru _ - powiedział jeden z providerów. _ Nie mogliśmy się nie zastosować do instrukcji _ - dodał.

Rachmon rządzi od 1994 roku Tadżykistanem - państwem liczącym 7,5 mln mieszkańców, graniczącym z Afganistanem i Chinami. Mimo że media mają tam mniej ograniczeń niż w sąsiednim Uzbekistanie, w ostatnich miesiącach także w Tadżykistanie dochodziło do zatrzymań dziennikarzy.

Artykuł, który, jak się sądzi, był przyczyną posunięć władz, był zatytułowany _ Tadżykistan w przeddzień rewolucji _. Kolejne wybory prezydenckie zaplanowane są na 2013 rok. Gdyby Rachmon je wygrał, zapewniłby sobie kolejne siedem lat rządzenia.

Czytaj więcej o Facebooku w Money.pl
Polski Facebook należy do nich Ponad 8 milionów polskich internautów korzysta z Facebooka. Ponad 1,2 miliona obserwuje stronę Demotywatorów.
Tak zmienią się strony, które lubisz Użytkownicy będą mieć problem, by się przyzwyczaić do Osi Czasu, którą od dziś można ustawić na fanpage'u.
Facebook czyta SMS-y? "To niedorzeczne" Internetowy gigant mógł mieć dostęp do prywatnych wiadomości użytkowników.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)