Notowania

Przejdź na
chavez
07.03.2013 15:33

Chavez "Walczył o ojczyznę i oddał życie za uwolnienie Wenezueli"

Pod Akademią Wojskową, w której wystawiona jest trumna ze zwłokami zmarłego prezydenta, ustawiła się kilometrowa kolejka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niektórzy stali w kolejce przez całą noc, by oddać ostatni hołd Hugo Chavezowi. Czekający na wejście do Salonu Simona Bolivara, gdzie wystawiono trumnę, nie kryją żalu. _ Jakie to trudne, nie, mój prezydencie...Kochamy cię, odpoczywaj w pokoju, z Bogiem _ - wołali ludzie.

Honory oddali zmarłemu mężowie stanu, którzy są już w Caracas. Wartę przy trumnie pełnił m.in. prezedent Boliwii Evo Morales, który oficjalnie pożegnał Chaveza. - _ Walczył o ojczyznę i oddał życie za uwolnienie Wenezueli i Ameryki Łacińskiej od imperialistów i kapitalistów świata _ - powiedziała żona zmarłego prezydenta.

Udział w jutrzejszej uroczystości pogrzebowej zapowiedzieli m.in. prezydent Peru Ollanta Humala Tasso (czyt. ojanta umala tasso) i następca hiszpańskiego tronu, książę Filip.

Czytaj więcej w Money.pl
To oni będą walczyć o fotel po Chavezie Kandydat opozycji Henrique Capriles Radonski przegrał wcześniej z Chavezem. Wkrótce zmierzy się wiceprezydentem Nicolasem Maduro.
USA o stosunkach z Wenezuelą Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zmarł w Caracas w następstwie ciężkiej choroby nowotworowej.
USA doprowadziły do śmierci Chaveza? Amerykański Departament Stanu uznał oskarżenia za absurdalne.
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz