Notowania

zamieszki w egipcie
15.02.2011 07:56

Chcą, żeby Unia zamroziła konta Mubaraka

Szwajcaria już zablokowała wszystkie aktywa majątkowe byłego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Z podobnym wnioskiem Egipt wystąpił wcześniej do władz Wielkiej Brytanii, a Szwajcaria już zamroziła aktywa majątkowe byłego prezydenta Hosniego Mubaraka.

**Zablokowanie dostępu do kont wymaga oficjalnej decyzji wszystkich 27 państw członkowskich UE, które mogą to scedować na swych ambasadorów. W przypadku Tunezji unijni ministrowie spraw zagranicznych postanowili dwa tygodnie temu zamrozić konta zbiegłego z kraju prezydenta Zin el-Abidina Ben Alego i jego rodziny.

Występując do UE, władze Egiptu powołały się na ONZ-owską konwencję o zwalczaniu korupcji. Domagają się one również zamrożenia aktywów majątkowych niektórych politycznych współpracowników Mubaraka, ale bliższych szczegółów na ten temat nie ujawniono. Egipskie żądania będą jednym z tematów dzisiejszych obrad unijnych ministrów finansów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;juz;nigdy;nie;bedzie;taki;sam,126,0,770430.html) "Egipt już nigdy nie będzie taki sam" Tak prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama skomentował decyzję Hosni Mubaraka o ustąpieniu ze stanowiska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t131214.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szwajcaria;zablokowala;konta;mubaraka,60,0,770364.html) Szwajcaria zablokowała konta Mubaraka Zamrożono także konta ludzi z jego otoczenia. Nie ujawniono jednak o jakie aktywa chodzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t131213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;zrezygnowal;wladze;ma;przejac;wojsko,123,0,769915.html) Mubarak zrezygnował. Władzę ma przejąć wojsko Informację o dymisji podał wiceprezydent Egiptu. Tłumy w Kairze świętują.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, zamieszki, mubarak, konta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz