Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chińczyk stworzył mapę przymusowych wysiedleń

0
Podziel się

Chińskie władze przemocą wyrzucają ludzi z domów, gdy potrzebne im ich działki.

Chińczyk stworzył mapę przymusowych wysiedleń
(Orangeline/Dreamstime.com)
bDZgdrjF

Anonimowy działacz chiński stworzył mapę ukazującą miejsca przymusowych wyburzeń domów i wysiedleń z użyciem przemocy - poinformowało kilka chińskich portali internetowych oraz portal poświęcony wolności słowa Global Voices Online.

Projekt o nazwie _ Bloody Map _ (krwawa mapa), powstały na stronie Google Maps, ma na celu ujawnienie przemocy, do której dochodzi w sektorze nieruchomości. Autor apeluje też do mieszkańców Chin, by nie kupowali mieszkań wybudowanych na miejscu, gdzie znajdowały się kiedyś budynki, których właścicieli wysiedlono przemocą lub którym nie wypłacono żądanych odszkodowań.

Od powstania w październiku mapę obejrzało 70 tys. internautów. Ukazuje ona obecnie ponad 80 przypadków przymusowych wyburzeń domów i wysiedleń z użyciem przemocy, w tym takich, których ofiary dokonały w proteście samospalenia. Twórca mapy, z którym rozmawiał dziennik _ Southern Metropolis Daily _, podkreślił, że nowe dane może wprowadzać do mapy każdy internauta.

bDZgdrjH

Nadużycia w sektorze budowlanym są w Chinach na porządku dziennym. Co roku odbywają się z tego powodu w Chinach tysiące protestów. Od 2007 r. obowiązuje wprawdzie ustawa o własności broniąca praw posiadaczy nieruchomości, ale władze często nadal stosują poprzednie przepisy z 2001 r., dopuszczające możliwość przymusowych wysiedleń, jeżeli po półtora roku inwestorzy i dotychczasowi właściciele nie doszli do porozumienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t112735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nobel;dla;liu;xiaobo;podzielil;chinskich;dysydentow,170,0,690858.html) Nobel dla Liu Xiaobo podzielił chińskich dysydentów Dla części z nich Xiaobo jest zbyt umiarkowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t112985.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinskie;media;twierdza;ze;nobla;przyznano;ze;strachu,137,0,690313.html) Chińskie media twierdzą, że Nobla przyznano ze strachu Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał uwięziony dysydent Liu Xiaobo.
bDZgdrki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)