Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Chcemy uczestniczyć w odbudowie Libii

0
Podziel się:

Chiny są gotowe do odegrania czynnej roli w odbudowie Libii - zadeklarował rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ma Zhaoxu.

Chiny: Chcemy uczestniczyć w odbudowie Libii
(PAP/EPA)

Chiny są gotowe do odegrania czynnej roli w odbudowie Libii - zadeklarował rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ma Zhaoxu.

Jak głosi opublikowane na stronie internetowej resortu oświadczenie rzecznika, Chiny przyjęły do wiadomości _ ostatnie zmiany sytuacji w Libii _, a Pekin szanuje wybór narodu libijskiego. Dodaje, że Chiny gotowe są współdziałać ze wspólnotą międzynarodową w odbudowie Libii.

_ Strona chińska szanuje wybór narodu libijskiego i ma nadzieję, że sytuacja w Libii będzie mogła powrócić do normy tak szybko, jak to możliwe. Chiny chcą współdziałać ze wspólnotą międzynarodową i odegrać czynną rolę w przyszłej odbudowie Libii _ - napisał rzecznik.

W niedzielę oddziały libijskich powstańców dotarły do Trypolisu. Siły lojalne wobec Kadafiego w dalszym ciągu kontrolują 15-20 proc. stolicy. Według źródeł dyplomatycznych, Kadafi przebywa w dalszym ciągu w rezydencji Bab al-Azizija w centrum Trypolisu. Wokół kompleksu toczyły się w poniedziałek zacięte walki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;indie;i;chiny;chca;zmieniac;swiat,99,0,812131.html) Rosja, Indie i Chiny chcą zmieniać świat Na państwa BRICS przypada 70 proc. ludności świata, 18 proc. światowego PKB i 45 proc. wzrostu światowej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t129343.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;naloty;na;libie;moga;byc;nielegalne,203,0,803275.html) Chiny: Naloty na Libię mogą być nielegalne Prezydent Hu Jintao przestrzega Sarkozy'ego przed nadmierną ingerencją w sprawy Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t135923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;o;interwencji;w;libii;koalicja;wygody,176,0,801456.html) Chiny o interwencji w Libii: Koalicja Wygody Komentarze rządowego dziennika uważane są za stanowisko chińskich władz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)