Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiny oburzone komentarzem Amerykanów

0
Podziel się:

Kraje spierają się o internet. Amerykanie drażnią Chińczyków postulatami wolności słowa.

Chiny oburzone komentarzem Amerykanów
(TimYang.net/CC/Flickr)

Chiny ostrzegły Stany Zjednoczone, by nie uciekały się do apeli o wolność internetu jako pretekstu do ingerowania w sprawy innych państw.

Rzecznik chińskiego MSZ Ma Zhaoxu przekazał stanowisko Pekinu, gdy zapytano go o wtorkową wypowiedź sekretarz stanu USA Hillary Clinton na temat wolności internetu.

Clinton zapowiedziała, że administracja USA przeznaczy dodatkowo 25 milionów dolarów na pomoc opozycji komunikującej się przez internet w krajach rządzonych przez dyktatorów. Wymieniła przy tym Chiny, Birmę, Syrię, Kubę i Wietnam jako kraje drastycznie ograniczające swobodę wypowiedzi w internecie.

Ma powtórzył swoje poprzednie zapewnienie, że użytkownicy internetu w Chinach cieszą się wolnością słowa _ zgodnie z prawem _.

Komputerowe sposoby komunikowania się odegrały dużą rolę w akcjach protestacyjnych w Egipcie, które w ubiegłym tygodniu zmusiły do ustąpienia prezydenta tego kraju Hosniego Mubaraka.

Rewolta w Egipcie, a wcześniej w Tunezji, przeniosła się na inne kraje Bliskiego Wschodu, gdzie jej motorem są także młodzi ludzie wyposażeni w gadżety elektroniczne umożliwiające porozumiewanie się przez Facebooka, Twittera i inne platformy tego rodzaju komunikacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;wciaz;na;cenzurowanym;w;chinach,75,0,770635.html) Egipt wciąż na cenzurowanym w Chinach Ograniczenia w znacznie mniejszym stopniu dotyczą mediów angielskojęzycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;bawi;sie;z;chinami;w;kotka;i;myszke,184,0,638136.html) Google bawi się z Chinami w kotka i myszkę Pracownicy koncernu wymyślają coraz to nowe sposoby na ominięcie cenzury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t78569.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/chiny;zaostrzaja;kontrole;telekomunikacji;i;sieci,170,0,615338.html) Chiny zaostrzają kontrolę telekomunikacji i sieci Firmy będą informować o klientach, rozprawiających o tajemnicach państwowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t89298.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;walczy;o;chinskich;internautow,164,0,594852.html) Google walczy o chińskich internautów Firmie zależy na ogromnym rynku, więc nie podejmuje radykalnych kroków.
internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)