Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny ratują Hiszpanię, kupią więcej obligacji

0
Podziel się:

Między Pekinem i Madrytem ma dojść też do wymiany handlowej o wartości 7,5 mld dolarów.

Chiny ratują Hiszpanię, kupią więcej obligacji
(PAP/EPA)
bEUgjkmZ

Wicepremier Chin Li Keqiang zadeklarował, że jego kraj kupi więcej hiszpańskich obligacji. Rząd chiński obiecał dalsze finansowanie długu publicznego Hiszpanii, która przeżywa kryzys gospodarczy.

- _ Uważamy, że wspólnymi wysiłkami rządu i obywateli, Hiszpania przezwycięży obecne trudności ekonomiczne i budżetowe _ - powiedział Li podczas wizyty w Madrycie.

Wicepremier zapewnił, że Chiny nie zredukowały swego portfela, jeśli chodzi o hiszpańskie obligacje, a wręcz zwiększyły zakupy. - _ Kupimy więcej (hiszpańskich obligacji) w zależności od warunków na rynku _ - zapowiedział Li.

bEUgjknb

Chiński wicepremier ma jeszcze rozmawiać z szefem hiszpańskiego rządu Jose Luisem Rodriguezem Zapatero.

Podczas spotkania z dyrektorami chińskich i hiszpańskich przedsiębiorstw, Li wyraził nadzieję, że zarówno Hiszpania jak i cała UE znajdą sposób na zwiększenie wzrostu gospodarczego.

Między Chinami i Hiszpanią ma dojść do podpisania kontraktów i umów handlowych opiewających na 7,5 mld dolarów (5,6 mld euro).

[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t122765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wspolny;biznes;chin;i;rosji;jest;wart;8;5;mld;dolarow,240,0,722416.html) Wspólny biznes Chin i Rosji jest wart 8,5 mld dolarów
W poniedziałek na łamach madryckiego dziennika _ El Pais _ ukazał się artykuł Li Keqianga, który zapewnił o poparciu Chin dla reform ekonomicznych wprowadzanych przez hiszpański rząd w celu ożywienia gospodarki.

bEUgjknh

Li napisał, że Chiny uznają Hiszpanię za światowego lidera w takich dziedzinach jak informatyka, turystyka, usługi bankowe, energia odnawialna i nowoczesne rolnictwo.

Pod koniec grudnia parlament Hiszpanii zatwierdził budżet państwa na 2011 rok, wprowadzający drastyczne środki oszczędnościowe w celu zredukowania deficytu finansów publicznych do 6 proc. PKB w 2011 roku.

Gabinet premiera Zapatero już pół roku temu wdrożył pakiet oszczędnościowy o wartości 15 mld euro, starając się rozwiać obawy, że Hiszpania pogrąża się w kryzysie.

Wicepremier Li z Hiszpanii ma udać się z wizytą do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

bEUgjkni
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;zyskuja;dzieki;slabej;europie,104,0,736872.html) Chiny zyskują dzięki słabej Europie Pekin wykorzystuje zadłużenie krajów europejskich, by umocnić swoje wpływy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t103296.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;chiny;polaczone;nowym;ropociagiem,226,0,746466.html) Rosja i Chiny połączone nowym ropociągiem Uruchomił go prezydent Dmitrij Miedwiediew. Rura ma prawie 2,7 tysiąca kilometrów długości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t127861.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/chiny;chca;zrewaluowac;juana,54,0,747062.html) Chiny chcą zrewaluować juana Chińska waluta może podrożeć nawet o osiem procent zbliżając się tym samym do swojej rzeczywistej wartości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t93360.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;chinach;koniec;ulg;podatkowych;dla;zagranicznych;firm,106,0,726890.html) W Chinach koniec ulg podatkowych dla zagranicznych firm Chiński rząd uważa, że powinny płacić tak samo jak rodzime.
bEUgjknC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)