Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

0
Podziel się

Do 589 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi
w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach - poinformowały lokalne władze.

Chiny: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi
(PAP/EPA/WU HONG)
bDIdZELF

Do 589 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach - poinformowały w środę lokalne władze. Rannych zostało ponad 2 400 osób. Poprzedni bilans mówił o 398 zabitych i 1 800 rannych.

Tysiące żołnierzy i wolontariuszy wciąż przeszukuje miejsce katastrofy w poszukiwaniu ocalałych, ale intensywny deszcz i lawiny błotne utrudniają akcję ratunkową - pisze agencja Associated Press.

W trzęsieniu o sile 6,1 w skali Richtera, do którego doszło w okręgu (powiecie) Ludian w odległości 370 km od stolicy prowincji, miasta Kunming, zniszczeniu uległo około 12 tys. domów.

bDIdZELH

Niedzielne trzęsienie ziemi było w prowincji Yunnan największe od wielu lat. W 1970 roku trzęsienie o sile 7,7 w skali Richtera zabiło tam 15 tys. osób; w 1974 roku w kolejnym trzęsieniu zginęło 1400 ludzi.

Największe w ostatnich latach trzęsienie ziemi w Chinach miało miejsce w maju 2008 roku w Syczuanie. Wstrząsy o sile 7,9 w skali Richtera spowodowały śmierć około 90 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli 5-latka pod gruzami. Przeżył kataklizm Tereny najbardziej dotknięte trzęsieniem ziemi są odcięte od świata, bowiem zniszczone zostały wszystkie drogi dojazdowe.
Trzęsienie ziemi w Chinach. Ponad 300 ofiar Według amerykański służb geologicznych ziemia zatrzęsła się na głębokości 12 km.
Silne trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera nawiedziło odległy rejon w południowo-zachodnich Chinach niedaleko malowniczego regionu turystycznego Shangri-La.
Wybuch w Chinach. Jest więcej poszkodowanych Jest to najtragiczniejsza w skutkach katastrofa w chińskim przemyśle od początku roku. Policja aresztowała 5 osób z kierownictwa zakładu.
bDIdZEMi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)