Notowania

katastrofa autobusu
26.08.2012 08:34

Chiny: Tragiczne zderzenie autobusu z cysterną

Cysterna, w której przewożono metanol, po zderzeniu zapaliła się, a ogień natychmiast ogarnął oba pojazdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gabiglass/sxc)

*Do 36 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zderzenia piętrowego autobusu z cysterną przewożącą metanol, do którego doszło dzisiaj w północnych Chinach - podały oficjalnie władze. *

Aktualizacja: 9.04

Do wypadku doszło w pobliżu miasta Yanan, w prowincji Shanxi, na autostradzie Baotou-Maoming prowadzącej z północy na południe kraju. Cysterna, w której przewożono metanol, po zderzeniu zapaliła się, a ogień natychmiast ogarnął oba pojazdy.

Większość ofiar to pasażerowie autobusu. Jedynie trzech pasażerów przeżyło wypadek; znajdują się w szpitalu. Autobus jechał z Baotou do stolicy prowincji, Xian.

Jak podaje AFP, drogi w Chinach uważane są za najniebezpieczniejsze na świecie. Dziennie - według oficjalnych chińskich statystyk - ginie na nich około 200 ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Władze przyznały: ofiar było dwa razy więcej Po protestach mieszkańców Pekinu, kwestionujących oficjalne dane, chińskie władze przyznały, że liczba ofiar powodzi jest ponad dwukrotnie wyższa niż początkowo podawano.
Silne trzęsienie ziemi. Ponad sto osób rannych Wielu mieszkańców pozostało bez dachu nad głową. Ekipy ratunkowe dostarczają poszkodowanym namioty, koce i ubrania.
Tagi: katastrofa autobusu, autobus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz