Notowania

Przejdź na
chodorkowski
17.03.2009 17:34

Chodorkowski i Lebiediew znowu będą mieli proces

Na razie sąd przedłużył areszt tymczasowy dla dwóch biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Adwokaci Chodorkowskiego i Lebiediewa wnieśli do sądu o odstąpienie od rozpatrzenia ich sprawy. Według nich, nie ma podstawy, by wszczynać proces. Sędziowie uznali, że jest. *

Moskiewski sąd odmówił odstąpienia od rozpatrzenia sprawy byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego biznesowego partnera Płatona Lebiediewa, oskarżanych o przywłaszczenie mienia na szczególnie dużą skalę.

Wstępne przesłuchania przed drugim procesem Chodorkowskiego i Lebiediewa rozpoczęły się na początku marca.

Chodorkowski i Lebiediew są tym razem oskarżeni o przywłaszczenie mienia i pranie brudnych pieniędzy. Obu grozi do 15 lat łagru.

Adwokaci Chodorkowskiego i Lebiediewa skierowali do sądu szereg wniosków, w tym o odstąpienie od prowadzenia procesu, argumentując, że nie ma do niego podstaw.

Sąd - jak piszą we wtorek agencje - odrzucił wszystkie wnioski obrony, przychylił się za to do jedynego wniosku prokuratury, która domagała się przedłużenia pobytu Chodorkowskiego i Lebiediewa w areszcie tymczasowym.

W maju 2005 roku Chodorkowski i Lebiediew zostali skazani na kary po dziewięć lat pozbawienia wolności za przestępstwa gospodarcze: defraudację i uchylanie się od płacenia podatków. We wrześniu 2005 roku sąd złagodził im wyroki do ośmiu lat kolonii karnej.

Obaj od początku odrzucali wysunięte wobec nich oskarżenia, uważając je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: chodorkowski, lebiediew, proces, sąd, adwokaci, areszt, tymczasowy, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz