Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cholera na Haiti wyszła z obozu ONZ

0
Podziel się:

To najprawdopodobniej Nepalscy żołnierze misji wyrzucili do rzeki zbyt dużą ilość fekaliów.

Cholera na Haiti wyszła z obozu ONZ
(PAP/EPA)

Ognisko zakaźne epidemii cholery na Haiti znajdowało się w obozie nepalskich żołnierzy ONZ - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

_ - Ognisko zakaźne wyszło z obozu Nepalczyków _ - usytuowanego w Mirebalais niedaleko rzeki Artibonite. _ - Miejsce, gdzie do tego doszło, zostało bardzo dokładnie zlokalizowane _ - poinformował anonimowo urzędnik we francuskim MSZ, powołując się na wnioski z raportu prof. Renauda Piarroux, epidemiologa wysłanego z ramienia Francji na Haiti na prośbę haitańskiego ministerstwa zdrowia.

_ - Nie ma innego możliwego wytłumaczenia tego, że rozszerzenie się epidemii nastąpiło w sytuacji, gdy w kraju nie było cholery, biorąc pod uwagę intensywność, szybkość szerzenia się i koncentrację bakterii przecinkowca w delcie rzeki Artibonite _ - poinformował urzędnik w MSZ.

_ - Najbardziej logiczne wytłumaczenie jest takie, że za jednym razem do rzeki Artibonite wpuszczono dużą ilość fekaliów - poinformowało to źródło. - Jedyny brakujący element to formalne ustalenie na podstawie analiz i próbek (krwi) obecności przecinkowca u Nepalczyków _.

Misja ONZ na Haiti (UNSMIH) wielokrotnie odrzucała oskarżenia Haitańczyków o wywołanie epidemii. Epidemia cholery na Haiti pochłonęła od połowy października ponad 2000 ofiar śmiertelnych; zarejestrowano już ponad 90 000 przypadków zachorowań - podało w poniedziałek haitańskie ministerstwo zdrowia. Cholera jest przenoszona przez skażoną wodę i jedzenie. W ciągu zaledwie kilku godzin może doprowadzić do śmierci z odwodnienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t116684.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/starcia;demonstrantow;w;stolicy;haiti;z;zolnierzami;onz,194,0,713154.html) Starcia demonstrantów w stolicy Haiti z żołnierzami ONZ Protestujący oskarżają rząd o bezczynność w walce z cholerą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t117007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cholera;rozprzestrzenia;sie;szybciej;niz;przewidywano,249,0,716281.html) Cholera rozprzestrzenia sie szybciej niż przewidywano W ciągu 3 miesięcy na Haiti zachoruje 200 tysięcy osób. Epidemia potrwa rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t117006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cholera;na;haiti;zabila;juz;1250;osob,2,0,714754.html) Cholera na Haiti zabiła już 1250 osób Wzrasta także liczba osób zarażonych. Jest już ich na Haiti prawie 21 tysięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t116684.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cholera;w;wiezieniu;znow;zamieszki;na;haiti,68,0,713796.html) Cholera w więzieniu. Znów zamieszki na Haiti? Od połowy października na Haiti zmarło na cholerę prawie 1200 osób.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)