Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ciało Chaveza będzie zabalsamowane

0
Podziel się:

Ciało zmarłego prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza będzie zabalsamowane i umieszczone na stałe w szklanej trumnie tak aby naród zawsze go widział.

Ciało Chaveza będzie zabalsamowane
(PAP/EPA)

Ciało zmarłego prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza będzie zabalsamowane i umieszczone na stałe w szklanej trumnie _ tak aby naród zawsze go widział _ - oświadczył wiceprezydent Nicolas Maduro.

Maduro poinformował, że trumna z ciałem Chaveza będzie eksponowana w Muzeum Rewolucji w Caracas, niedaleko pałacu prezydenckiego. Dodał, że uroczystości żałobne zostaną przedłużone o co najmniej kolejne 7 dni.

Przed trumną z ciałem zmarłego prezydenta, która eksponowana jest obecnie w gmachu akademii wojskowej, przeszły już setki tysięcy ludzi. Oficjalne uroczystości pogrzebowe mają rozpocząć się w piątek rano, czasu miejscowego.

Hugo Chavez zmarł we wtorek w szpitalu wojskowym w Caracas. Miał 58 lat. Od połowy 2011 roku zmagał się z chorobą nowotworową. Na Kubie przeszedł cztery operacje. Gdy 18 lutego wrócił do kraju, stan jego zdrowia szybko się pogarszał, m.in. miał bardzo poważną infekcję dróg oddechowych i problemy z oddychaniem. Obowiązki głowy państwa przejął wiceprezydent Nicolas Maduro, a wybory prezydenckie mają zostać rozpisane w ciągu 30 dni.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmierć Chaveza przyjęli z radością. Imprezują Nie wszyscy Wenezuelczycy opłakują śmierć prezydenta. Ze zgonu Hugo Chaveza cieszy się wenezuelska emigracja. Czyni to otwarcie i bez skrępowania
Odwołuje spotkania. Leci na pogrzeb Chaveza Żałoba na Białorusi. Media usunęły z anten programy rozrywkowe. Niewykluczone, że w przyszłości jednej z ulic Mińska zostanie nadane imię Hugo Chaveza.
Wenezuela: spory o prezydenturę Władzę przejął tymczasem dotychczasowy wiceprezydent, Nicolas Maduro, co spotkało się z krytyką nie tylko opozycji.
Chavez nie żyje, Castro milczy. A przyjaźnili się Człowiek numer dwa kubańskiego reżimu, Miguel Diaz-Canel zapewnił Wenezuelczyków o głębokim smutku w związku ze śmiercią prezydenta. Publicznie nie wypowiadali się dotąd ani Raul, ani Fidel Castro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)