Notowania

clinton
22.01.2008 07:59

Clinton atakuje Obamę

Senator Clinton zarzuca swojemu rywalowi przyjmowanie datków od przedsiębiorcy oskarżonego o nadużycia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

ac">fot: EPA/PAPfot: EPA/PAP[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/usa;telewizyjna;debata;prezydencka,galeria,568,0.html) Do ostrych pojedynków słownych doszło między Hillary Clinton a Barackiem Obamą podczas kolejnej debaty telewizyjnej Demokratów w Myrtle Beach w Karolinie Południowej, gdzie odbędą się najbliższe prawybory.

Senator Clinton zarzuciła m.in. Obamie, że chwali Partię Republikańską, krytykowała jego plan reformy systemu ochrony zdrowia i wypomniała mu, że jako młody polityk w Chicago przyjmował datki na kampanię od dewelopera i właściciela restauracji w tym mieście, Tony'ego Retzko, oskarżonego potem o nadużycia.

Czarnoskóry senator z Illinois oświadczył, że była Pierwsza Dama zniekształca jego wypowiedzi i fakty o jego działalności. Wyjaśniał, że nie chwalił Republikanów, tylko wypowiadał się z uznaniem o byłym prezydencie Ronaldzie Reaganie jako o przywódcy, który poważnie wpłynął na bieg historii.

"Nigdy nie powiedziałem, że Republikanie mieli dobre koncepcje" - oświadczył. Przypomniał przy okazji, że sama Hillary Clinton pozytywnie pisała o Reaganie w swej książce. Podkreślił też, że jego sztab zwrócił fundusze otrzymane od Retzko.

Obama powiedział również, że ma czasem wrażenie, iż w kampanii mierzy się nie tylko z Hillary Clinton, lecz również z jej mężem, byłym prezydentem, który ostatnio często go atakował.

Clinton wybijała w dyskusji swoje doświadczenie i twardość w sprawach międzynarodowych, na którym to polu - jak mówiła - będzie mogła skutecznie rywalizować z ewentualnym nominatem prezydenckim Republikanów, senatorem Johnem McCainem.

Obama także podkreślał, że jest zwolennikiem stanowczej polityki wobec sił zagrażających Ameryce, ale zaznaczył, że jest przeciwny "polityce strachu" prowadzonej przez obecną administrację - co odnosiło się do wojny z tzw. "islamofaszyzmem". Jego zdaniem, należy rozmawiać nawet z wrogami USA, czego unika prezydent George W. Bush.

| Karolina Południowa, gdzie odbyła się debata, będzie w sobotę miejscem kolejnych prawyborów w Partii Demokratycznej. Według sondaży, największe szanse na zwycięstwo ma w tym stanie Obama, którego popierają Afroamerykanie, stanowiący tam prawie połowę demokratycznych wyborców. W skali całego kraju prowadzi jednak w sondażach pani Clinton. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

USA: Clinton i Obama kończą spór na tle rasowym

Tagi: clinton, obama, wybory, usa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz