Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
15.04.2013 17:50

Czech: szef MSW za transgraniczną współpracą w sprawie narkotyków

Czeski minister spraw wewnętrznych Jan Kubice zadeklarował konieczność rozszerzenia współpracy z Polską

Podziel się
Dodaj komentarz
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Czeski minister spraw wewnętrznych Jan Kubice zadeklarował w poniedziałek konieczność rozszerzenia współpracy z Polską i Niemcami w zwalczaniu produkcji narkotyków oraz handlu nimi.

_ - W maju spotkam się z (niemieckim) federalnym ministrem spraw wewnętrznych i z polskim ministrem spraw wewnętrznych, gdyż problem narkotyków trzeba rozwiązywać na płaszczyźnie międzypaństwowej _ - powiedział dziennikarzom Kubice w trakcie wizyty na drogowym przejściu granicznym do Niemiec w miejscowości Hora Svateho Szebestiana w Rudawach.

Dodał, że z Polską chce wynegocjować ograniczenie sprzedaży chemikaliów, będących surowcami do wytwarzania metamfetaminy. Poprzedni polski minister spraw wewnętrznych był zainteresowany takimi rozmowami - zaznaczył.

_ - Będziemy dążyć do tego, aby nastąpiło ujednolicenie ustawodawstwa. Aby nie można było w Polsce kupić substancji, której w Czechach czy w Niemczech się nie kupi _ - powiedział towarzyszący Kubice wiceminister spraw wewnętrznych Jaroslav Hruszka.

Według szefa czeskiego MSW, narkotyki stanowią największy problem pogranicza z Niemcami, a na podwyższony poziom przestępczości w tej sferze zwrócili uwagę Niemcy. _ Nie sądzę, że jest to histeria, do Niemiec narkotyki te rzeczywiście trafiają _ - podkreślił Kubice.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/m245475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/senat;zalegalizowal;im;marihuane;to;lek,146,0,1242258.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Senat zalegalizował im marihuanę. To lek Czescy senatorowie zatwierdzili, po burzliwej debacie, nowelizację prawa o narkotykach dotyczącą legalizacji marihuany dla celów leczniczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/m112259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;czechach;skazano;polaka;za;handel;dopalaczami,92,0,1146460.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polak skazany za sprzedaż "suwenirów" Sprzedawał dopalacze pod postacią _ suwenirów _ w sieci swoich sklepów Amsterdam shop.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m213792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;cbs;772;gangi;dzialaly;w;polsce;w;2012;roku,153,0,1287833.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) 772 gangi trzęsły polskim półświatkiem Policjanci rozbili 183 grupy, ale przyznają, że liczba przestępców znacznie wzrosła.
Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz