Notowania

Przejdź na
milosz zeman
08.03.2013 07:19

Czechy: Dziś inauguracja nowego prezydenta

Uroczystość zaprzysiężenia Milosza Zemana ruszy o godz. 10 w słynnej Sali Władysławowskiej na Hradczanach w obecności posłów i senatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

*Dziś na praskich Hradczanach inauguracja nowego prezydenta Republiki Czeskiej Milosza Zemana. Po raz pierwszy w historii Czech został on wybrany w wyborach bezpośrednich. *

Uroczystość zaprzysiężenia Milosza Zemana ruszy o godz. 10 w słynnej Sali Władysławowskiej na Hradczanach w obecności posłów i senatorów oraz pięciuset zaproszonych gości. Wcześniej prezydent-elekt zapowiedział, że wygłosi z pamięci około 15-minutowe orędzie. Potem w katedrze św. Vita pokłoni się relikwiom patrona Czech św. Wacława i weźmie udział w modlitwie za ojczyznę. Na Hradczanach przyjmie defiladę kompanii wybranych jednostek czeskiej armii.

Milosz Zeman już jako głowa państwa złoży kwiaty pod pomnikiem pierwszego czechosłowackiego prezydenta Tomasza Masaryka na Placu Hradczańskim. Zrobi to w obecności mieszkańców Pragi i ludzi, którzy zapowiedzieli przyjazd z całych Czech.

Na życzenie nowej głowy państwa przed Pałacem Prezydenckim na Hradczanach na straganach serwowane będą za darmo gulasz, parówki i piwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd w poważnym kryzysie? Według... Milosz Zeman jest zdania, że liberalno-konserwatywny rząd Petra Neczasa znajduje się w poważnym kryzysie zaufania.
Komorowski gratuluje i zaprasza do Warszawy Milosz Zeman będzie pierwszym w historii Czech prezydentem wybranym w wyborach powszechnych.
Zeman na czele prezydenckiego wyścigu Lewicowy kandydat wyprzedza zdecydowanie lidera konserwatystów Karela Schwarzenberga.
Tagi: milosz zeman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz