Notowania

vaclav klaus
01.07.2009 16:23

Czechy: Przedterminowe wybory w październiku

Vaclav Klaus podał datę wyborów do Izby Poselskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czeski prezydent Vaclav Klaus postanowił, że przedterminowe wybory do Izby Poselskiej odbędą się w dniach 9 i 10 października - powiedział prezydencki rzecznik Radim Ochvat.

Wybrany przez Klausa termin jest najpóźniejszym z możliwych. Ustawa o rozwiązaniu Izby Poselskiej poprzedniej kadencji zawiera wymóg przeprowadzenia wyborów do połowy października.

Izba niższa parlamentu rozwiązała się po uchwaleniu 24 marca wotum nieufności wobec centroprawicowego rządu premiera Mirka Topolanka. Od 8 maja władzę sprawuje przejściowy rząd fachowców premiera Jana Fischera.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Czesi żegnają się z prezydencją w Unii Europejskiej ]( http://news.money.pl/artykul/czesi;zegnaja;sie;z;prezydencja;w;unii;europejskiej,51,0,486707.html )
* [ Prezydent podpisze Traktat, jeśli zaakceptują go Irlandczycy ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;podpisze;traktat;jesli;zaakceptuja;go;irlandczycy,216,0,486104.html )
* [ Prezydent Czech: Niepotrzebne nam wybory europejskie ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;czech;niepotrzebne;nam;wybory;europejskie,98,0,456290.html )
Tagi: vaclav klaus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz