Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
02.03.2011 18:56

Czesi wprowadzą zakaz dopalaczy

Rząd opowiedział się za wprowadzeniem prawa, które u nas już obowiązuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Jones, Ph.D./CC/Flickr)

Czeski rząd opowiedział się za zakazem sprzedaży tzw. dopalaczy, czyli substancji odurzających, których nie wpisano na listę środków nielegalnych. Planowany zakaz jeszcze w marcu ma trafić pod obrady parlamentu i objąć 33 substancje.

_ - Substancji (narkotycznych) jest oczywiście więcej, ale nie wszystkie są tak popularne. Nie wiemy jeszcze wszystkiego, co te substancje potrafią zrobić. Wiemy jedynie, że zdarzyły się w Europie przypadki zgonów _ po ich zażyciu - tłumaczył cytowany przez czeskie radio publiczne krajowy koordynator ds. walki z narkotykami Jindrzich Voborzil.

Projekt ustawy w trybie przyspieszonym złożyli posłowie wszystkich partii politycznych w reakcji na doniesienia władz województw sąsiadujących z Polską, skąd dopalacze trafiły do Czech po objęciu ich zakazem sprzedaży jesienią ubiegłego roku. Wkrótce na czesko-polskim pograniczu zaczęły powstawać sklepy, oferujące klientom te substancje jako _ przedmioty kolekcjonerskie _. Wiele z tych firm ma polskich właścicieli.

Władze lokalne skarżą się, że obecnie nie dysponują żadnymi środkami, pozwalającymi walczyć z dopalaczami. Niektórzy sugerują, że rząd mógłby zakazać ich sprzedaży, wydając stosowne rozporządzenie z mocą ustawy. Parlament zajmie się ustawą o zakazie sprzedaży dopalaczy jeszcze w tym miesiącu. Procedura ustawodawcza potrwa co najmniej kilka tygodni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t114682.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grozna;substancja;zakazana;w;ue,221,0,728029.html) Groźna substancja zakazana w UE Unijna komisarz Viviane Reding cieszy się z zakazu sprzedaży mefedronu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t86453.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kopacz;wierzy;w;skutecznosc;wojny;z;dopalaczami,99,0,687715.html) Kopacz wierzy w skuteczność wojny z dopalaczami Minister zdrowia podkreśla, że zostanie usunięta luka w prawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t112488.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;boje;sie;ze;sprzedajacy;dopalacze;wygraja,198,0,687046.html) Kempa: Boję się, że sprzedający dopalacze wygrają
Tagi: czechy, dopalacze, zakaz, sprzedaż, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz