Trwa ładowanie...
bDznAVrF

Notowania

Zakaz – Wszystkie wiadomości

191
04.01.2021 12:09

KORONAWIRUS
 / 
Obostrzenia. Policjanci spisali 30 osób, które wynajęły domki letniskowe

Ponad 30 osób chciało przywitać Nowy Rok w Mielnie. Goście mieli nadzieję, że nikogo nie zaniepokoi ich obecność na terenie obiektu turystycznego. Nic z tego. 31 grudnia odwiedziła ich policja.

94
18.09.2020 15:40

ZAKAZ
 / 
Zakaz hodowli zwierząt na futra. "Na Ukrainie już się cieszą"

- Tak, nosiłam futra i chętnie nosiłabym dalej. Futro jest naturalne, nie trzeba go utylizować, można nosić przez całe życie. Sztuczne futra źle działają na skórę i trzeba utylizować. Pseudoekolodzy niby dbają o środowisko, a proszę, wszystko sztuczne. Gdzie się odbywa utylizacja? W kominach u ludzi? 20 lat temu nie było takich wysypisk śmieci w Warszawie. Trzeba o tym pomyśleć, a nie o tym, że trzeba hodowle norek likwidować, a uboju rytualnego zabronić. Zostaną nam odpady poprodukcyjne i co my z tym zrobimy? Zapłacimy tyle, ile dziś płacimy za śmieci. Na Ukrainie już się cieszą, że Polaczki likwidują hodowle – mówiła w programie "Newsroom" była posłanka Renata Beger.

2
11.08.2020 12:40

ZAKAZ
 / 
Tik Tok będzie zakazany? "Ameryka prowadzi grę. Jesteśmy za wolnością"

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo ma odwiedzić Polskę. Walczy o zakazanie używania, także w naszym kraju, pewnych aplikacji, jak chociażby Tik Tok. - Sprawa internetu jest bardzo złożona. Z jednej strony stoimy na stanowisku, że rozwój internetu był możliwy tylko dlatego, że była pewna swoboda i na niej wyrosło wiele rozwiązań, z których korzysta cały świat - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Jesteśmy zwolennikami wolności, byliśmy przeciwnikami ACTA 2. Pojawiają się kwestie takich aplikacji. Decyzji jeszcze nie ma, interesy USA są tu dość oczywiste. Ameryka prowadzi pewną grę, ale ostatecznie skończy się to pewnym porozumieniem. Dzisiaj to pewnego rodzaju próba sił i negocjacji - dodał.

20
11.05.2020 14:54

KORONAWIRUS
 / 
Podziemie kosmetyczne kwitnie. Klientki zapraszają na "kawę"

Klientki i kosmetyczki zrzeszają się w mediach społecznościowych. Umawiają się na "kawę" lub "obiad", w rzeczywistości to kosmetyczna szara strefa.

21
24.04.2020 21:14

POGRANICZE
 / 
Protest mieszkańców pogranicza. "Wpuśćcie nas do domów"

Protest mieszkańców pogranicza polsko-niemieckiego. "Wpuśćcie nas wreszcie do domów i do pracy!" - takie hasła zawisły na sztandarach protestujących, którzy pojawili się na przejściach granicznych. Protest odbył się z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, pojawiło się łącznie blisko 100 osób.

bDznAVrH
393
05.04.2020 11:44

KORONAWIRUS
 / 
"Żądamy cofnięcia zakazu wstępu do lasu!". Ponad 125 tys. osób w dwa dni podpisało petycję

Już ponad 125 tys. osób podpisało internetowy apel o cofnięcie zakazu wstępu do lasów. "Spacer i kontakt z przyrodą jest konieczny do życia!" – uważają jej autorzy. Prawnicy wskazują natomiast, że wprowadzenie zakazu jest wątpliwe z prawnego punktu widzenia.

78
31.03.2020 12:24

RZĄD
 / 
Koronawirus. Nowe obostrzenia. Co się zmienia i od kiedy?

Nowe zasady izolacji. Z domu wyjść można będzie tylko w pojedynkę, wprowadzono nowe limity osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów. Do tego zamknięto skwery, bulwary czy miejsca rekreacji. Minister zdrowia rekomenduje, by na święta nie spotykać się w gronie rodzinnym.

14
17.01.2020 12:20

ZAKAZ
 / 
Połów dorsza, armatorzy chcą 150 mln zł. Minister: nierealne

Unia Europejska zakazała połowu dorsza. Armatorzy szacują straty na 150 mln zł i domagają się rekompensat. - Te wyliczenia nie są niczym potwierdzone. Konieczne są badania, by dowiedzieć się, jakie są realne potrzeby - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jak dodał, resort musi wystąpić z wnioskiem do wszystkich armatorów, którzy zamierzają się zezłomować. - Trzeba wykonać ocenę floty i na tej podstawie wyznaczyć wskaźniki, a na końcu utworzyć fundusz - podkreślił Gróbarczyk.

39
27.11.2019 12:25

DORSZE
 / 
Wsparcie dla polskich armatorów. Polska poprosiła Brukselę o pomoc... tydzień temu

Wybrzeże nie będzie zadowolone. Rząd postanowił działać na rzecz organizatorów rejsów na dorsza dopiero, gdy zorientował się, że dojdzie do protestu - dowiedziało się money.pl. Niestety, w Brukseli wciąż nie wiedzą o polskim problemie.

bDznAVrN
3
10.04.2019 16:47

ZAKUPY
 / 
ANALIZA: Sklepy wciąż bezprawnie zakazują skanowania i fotografowania produktów. Najłagodniejsze są dyskonty

Sklepy częściej zezwalają na skanowanie, niż na fotografowanie cen i etykiet. Na jedno i drugie najbardziej otwarte są dyskonty. Następne za nimi są hipermarkety. Z kolei robienie zdjęć jest najmniej akceptowane w supermarketach, a skanowanie – w drogeriach. Natomiast format RTV AGD ma środkowe miejsca w zestawieniach.

160
17.02.2019 11:08

KREDYT
 / 
Zaskakujący skutek zakazu handlu. Kredyty bierzemy w inny dzień

Więcej kredytów bierzemy w poniedziałek, to skutek zakazu handlu - twierdzą eksperci kredytowi. Wiele umów o kredyty ratalne było podpisywanych w sklepach sieci handlowych właśnie w niedziele. Dotyczyło to zwłaszcza zakupów mebli czy sprzętu RTV. Ograniczenia dotyczące handlu zmieniły rynek kredytowy. - Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele uderzyło w kredyty ratalne - mówi Sławomir Grzybek z Biura Informacji Kredytowej. W ciągu trzech ostatnich kwartałów 2018 roku w niedziele ich sprzedaż spadła o ok. 100 tys. O podobną liczbę wzrosła za to liczba wniosków o kredyt w poniedziałek.

17
17.08.2018 13:23

GEOBLOKOWANIE
 / 
Koniec z geoblokowaniem zakupów online. Rabaty i tańsze oferty dla wszystkich mieszkańców UE

Obecnie 63 proc. europejskich sklepów internetowych dyskryminuje kupujących ze względu na narodowość i miejsce zamieszkania.

323
07.03.2018 14:04

ZAKAZ
 / 
Zakaz handlu w praktyce. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak interpretować przepisy. A pomóc ma im... sąd

Chaos i brak informacji - tak przedsiębiorcy mówią o nowym zakazie. Ostateczną interpretację przepisów przedstawią... sądy. W wyrokach przeciwko firmom, które zaryzykują. - Kuriozum - mówi krótko Andrzej Faliński, były dyrektor POHiD.

bDznAVrO
404
17.02.2018 8:00

ZAKAZ
 / 
Zakaz handlu w niedzielę do zmiany? "Solidarność" chce walczyć ze sztuczkami sieci handlowych

Solidarność będzie walczyć z pomysłami sieci handlowych na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Jak dowiedział się money.pl, pomysłodawcy ustawy będą wnosić o nowelizację przepisów. Niedziele chcą rozciągnąć od godziny 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek, by pracownicy nie musieli pracować po nocy.

439
16.02.2018 6:19

ZAKAZ
 / 
Zakaz handlu w niedzielę. Minister: "Przepisy jeszcze nie obowiązują, a już wszyscy główkują, jak je obejść"

- Praktyką w Polsce jest, że przepisy jeszcze nie obowiązują, a już wszyscy główkują jak je zręcznie obejść - mówi Elżbieta Rafalska, minister rodzinny, pracy i polityki społecznej. W ten sposób szefowa resortu odniosła się do informacji, że sieci handlowe myślą, jak obejść zakaz handlu w niedzielę. Rafalska zapewnia, że znajdzie sposób, by do tego nie doszło.

71
06.02.2018 14:45

GEOBLOKOWANIE
 / 
Koniec z dyskryminacją Polaków w internecie. Parlament Europejski za równością w sieci

Przegłosowany we wtorek zakaz kończy festiwal sztuczek, przy pomocy których w sieci dyskryminowano klientów. To przez geoblokowanie Polacy nie mogą korzystać ze wszystkich sklepów w sieci. W niektórych są też gorzej traktowani i płacą więcej.

45
30.08.2017 10:28

WYCINKA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
 / 
Wycinka w Puszczy Białowieskiej. Szyszko: "stawię się przed Europejskim Trybunałem"

Minister środowiska Jan Szyszko postanowił bronić "honoru polskiej nauki, polskiego leśnictwa i ludzi mieszkających w pobliżu Puszczy Białowieskiej". - Stawię się przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości 11 września, tak jak Trybunał sobie życzy - powiedział w środę szef resortu środowiska.

31.05.2016 20:19

APLIKACJA UBER
 / 
Belgijski sąd potwierdza zakaz korzystania z UberPOP w Brukseli

Sąd apelacyjny w Brukseli potwierdził we wtorek zakaz korzystania w belgijskiej stolicy z aplikacji na smartfony UberPOP, udostępnianej przez amerykańską firmę Uber i pozwalającej kojarzyć pasażerów z kierowcami. Firma jest w konflikcie z taksówkarzami.