Notowania

Przejdź na
konklawe
07.03.2013 17:11

Data rozpoczęcia konklawe. Kiedy decyzja?

Nieznana jest wciąż data rozpoczęcia konklawe, które wybierze następcę Benedykta XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

*Nieznana jest wciąż data rozpoczęcia konklawe, które wybierze następcę Benedykta XVI. Kardynałowie, od których zależy decyzja w tej sprawie, zwlekają z jej podjęciem, co próbował kolejny raz wyjaśnić rzecznik prasowy Watykanu podczas tradycyjnego spotkania z dziennikarzami wczesnym popołudniem. *

Tym razem, po piątej sesji kolegium kardynalskiego, ksiądz Federico Lombardi wyraźnie rozbawiony rozpoczął spotkanie od zapewnienia, że _ nie ma żadnej decyzji w sprawie daty konklawe _.

Wyjaśnił następnie, że przyczyną tego jest w tym momencie nieobecność jednego już tylko ze 115 uprawnionych do udziału w konklawe, ale również fakt, że _ kardynałowie doskonale wiedzą, czego się po nich oczekuje i co mają zrobić - muszą przygotować się do konklawe, muszą zrozumieć, jakie problemy ma Kościół na świecie, problemy w rządzeniu Kościołem, podstawowe oczekiwania, jakie zostaną przedłożone kandydatowi, którego mają wybrać _. Rzecznik wyraził powątpiewanie, aby decyzja o początku konklawe mogła zapaść podczas dzisiejszej sesji popołudniowej kolegium kardynalskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Vatileaks" może zaważyć na konklawe - _ Nie jest ważne, czy będzie to Europejczyk, czy nie. Liczą się wielkie wyzwania, jakim będzie musiał teraz stawić czoła nowy papież - _ powiedział Maradiaga.
Benedykt XVI jeszcze nie odszedł, a już jest imię dla jego następcy Dziś oficjalna abdykacja papieża. Pozbawią go pierścienia i czerwonych butów.
Sensacja? Nowy papież otrzyma raport o... Benedykt XVI postanowił dziś, że akta dochodzenia, których treść zna jedynie on, pozostaną do dyspozycji wyłącznie nowego papieża.
Tagi: konklawe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz