Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracja Greenpeace. Kolejne zarzuty ze strony Rosjan

0
Podziel się:

Według rosyjskiego śledczego, podczas przeszukania na statku należącym do ekologów, śledczy znaleźli słomę makową i morfinę.

Demonstracja Greenpeace. Kolejne zarzuty ze strony Rosjan
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEEsnwOJ

Na statku Arctic Sunrise najprawdopodobniej znaleziono narkotyki. Takie oświadczenie przekazał dziennikarzom rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

Według Markina podczas przeszukania na statku należącym do Greenpeace śledczy znaleźli słomę makową i morfinę. - _ Pochodzenie oraz przeznaczenie znalezionych przedmiotów zostanie ustalone _ - dodał rzecznik Komitetu Śledczego.

Na statku Arctic Sunrise znajdowało się 30 osób w tym ekolodzy protestujący przeciwko wydobywaniu ropy naftowej na platformie Gazpromu na Morzu Barentsa. Ponieważ cześć działaczy Greenpeace próbowała wdrapać się na platformę, organy ścigania zatrzymały całą załogę statku, osadziły na dwa miesiące w areszcie i oskarżyły o piractwo.

bEEsnwOL

- _ To absurdalne zarzuty i działania niezgodne z prawem, wymierzone w pokojowo nastawionych ekologów _ - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Polskiej Organizacji Greenpeace Jacek Winiarski. Wśród aresztowanych jest Polak, Tomasz Dziemiańczuk.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEsnwPm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)