Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wal-mart
17.02.2009 17:04

Dobre zyski Wal-Mart zaskoczyły Wall Street

Największa na świecie sieć hipermarketów zaskakuje kondycją finansową

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zyski Wal-Marta przekroczyły przewidywania Wall Street, dzięki czemu akcje spółki wzrosły o 3,5 procent. Wygląda na to, że hipermarkety i dyskonty mogą zyskać na kryzysie.

Chociaż zyski firmy za czwarty kwartał spadły do 3,79 miliarda dolarów - gdy rok temu wyniosły nieco ponad 4 miliardy - to i tak są zaskakująco dobre. Ekonomiści z Wall Street przewidywali wolniejszy rozwój firmy, a pozytywne zaskoczenie przełożyło się na wzrost akcji koncernu o 3,5 procent - pisze Reuters.

Wyniki Wal-Martu są dobre nawet jak na branżę, która w dobie kryzysu radzi sobie nieźle. Wszystko dlatego, że klienci szukają oszczędności i coraz chętniej zaglądają do dużych i tanich sklepów. Dynamicznie rozwija sie też sprzedaż produktów sygnowanych marką hipermarketów.

Podstawą dobrego wyniku za czwarty kwartał Wal-Marta był wzrost sprzedaży - w Stanach Zjednoczonych zwiększyła się ona o 6 procent. Kluczowym momentem w walce o ten rezultat były święta. Wtedy to właśnie sieć wydała więcej niż zwykle na reklamę, w której podkreślała niską cenę swoich produktów.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wal-mart, wall, street, hipermarket, sprzedaż, zysk, dochód, akcje, giełda, ameryka, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz