Notowania

handel dopalaczami
02.11.2010 07:13

Dopalacze wróciły. Przesyłane ze Słowacji

Jedna z sieci przeniosła biznes za granicę i wysyła towar do Polski pocztą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

_ J _edna z sieci handlujących dopalaczami przeniosła biznes za granicę i wysyła towar do Polski pocztą. Za nią ruszą inne, bo na używkach zarabia się 50 razy więcej niż na alkoholu.

Do czasu rozpoczęcia w październiku antydopalaczowej krucjaty sieć Happy-Shop sprzedawała substancje narkotykowe w internecie, ale przede wszystkim kontrolowała kilkanaście stacjonarnych sklepów na południu Polski. Zostały one jednak oplombowane przez policję. Od ubiegłego tygodnia pod należącym do firmy adresem znów jest dostępny cały asortyment _ artykułów kolekcjonerskich _ - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Sklep internetowy został sprzedany słowackiej spółce. Ze słowackiego rejestru wynika, że firma została założona latem tego roku przez jednego z mieszkańców Wrocławia. U naszych południowych sąsiadów może on prowadzić legalną sprzedaż dopalaczy, również jeśli są wysyłane do Polski.

Policja oficjalnie bada sprawę, ale nieoficjalnie przyznaje, że ma związane ręce. Prawo nie jest łamane, a jej kompetencje nie sięgają Słowacji. Manewr z przeniesieniem adresu internetowego na Słowację może wywołać lawinę podobnych przeprowadzek. - HappyShop jest pionierem, ale jego tropem podążą inni. I to szybko - mówi dziennikowi osoba związana z branżą _ artykułów kolekcjonerskich _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t79479.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ustawa;o;dopalaczach;wraca;do;senatu,198,0,695750.html) Ustawa o dopalaczach wraca do Senatu Bogdan Borusewicz obiecuje, że senatorowie nie będą zwlekać z uchwaleniem nowego prawa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t112620.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czy;rzad;bezprawnie;likwiduje;dopalacze,45,0,691757.html) Czy rząd bezprawnie likwiduje dopalacze? W czasie zamykania sklepów obowiązują procedury, które GIS pominął.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bydgoszcz;niezgodnie;z;prawem;walczyla;z;dopalaczami,111,0,702063.html) Bydgoszcz niezgodnie z prawem walczyła z dopalaczami Wojewoda kujawsko-pomorski uchylił uchwałę miejskich radnych.
Tagi: handel dopalaczami, dopalacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz