Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Drogi w Europie oblodzone. Skrajnie trudne warunki

0
Podziel się:

Z powodu fatalnej pogody na słowackich autostradach ograniczono prędkość pojazdów do 80 km na godzinę.

Drogi w Europie oblodzone. Skrajnie trudne warunki
(CyberMacs/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

_ - Zachowajcie ostrożność. Warunki jazdy w nocy z niedzieli na poniedziałek będą skrajnie trudne _ - ostrzegli kierowców synoptycy Czech, Słowacji i Węgier.

Niemal wszystkie tranzytowe połączenia w Czechach pokrył lód. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami synoptyków, intensywne opady śniegu przeszły w marznący deszcz. Doszło do wielu wypadków na terenie całego kraju.

Autostradę D-1 z Pragi do Brna w kraju (województwie) Vysoczina zablokowały drzewa padające pod naporem zlodowaciałego śniegu. Czeska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności a - jeśli to możliwe - o zatrzymanie się na noc na najbliższym parkingu. Nad ranem pogoda powinna się poprawić. Spodziewana jest odwilż. Temperatury wzrosną nawet do 10 stopni powyżej zera. W zachodnich Czechach niewykluczone są lokalne powodzie i podtopienia.

Opóźnione są również pociągi. Nieprzejezdne są nadal drogi drugiej kategorii w paśmie górskim Szumawa na granicy z Niemcami i Austrią.

Fatalne warunki jazdy panują również na międzynarodowych połączeniach drogowych prowadzących z Polski na południe Europy przez Słowację.

Niemal na całym obszarze kraju pada marznący deszcz. Lód pokrył nawierzchnię autostrad: R-1 na odcinku między Trnawą i Nitrą i D-1 między Bratysławą i Trenczynem. Na wspomnianych trasach doszło do wielu wypadków. Do kolejnych wypadków doszło w okolicy Żyliny i Czadcy. Z powodu padających drzew niemal całkowicie zablokowana jest magistrala Podtatrzańska. Wypadek sparaliżował ruch w najdłuższym w kraju, ponad 4-kilometrowym tunelu Branisko na Spiszu.

Trudna sytuacja panuje na zachodzie kraju przy granicy z Czechami, zwłaszcza na autostradzie łączącej Bratysławę z Pragą. Z powodu fatalnej pogody na słowackich autostradach ograniczono prędkość pojazdów do 80 km na godzinę.

Bardzo trudnia sytuacja panuje w północno-zachodnich Węgrzech. Opóżnionych jest ponad 250 połączeń autobusowych i kolejowych. W kilkudziesięciu wypadkach zostało rannych kilkanaście osób. Z powodu karambolu zamknięto autostradę M-1 prowadzącą od granicy ze Słowacją do Budapesztu na odcinku Mosonmagyarovar - Gyoer. Centralny sztab antykryzysowy w Budapeszcie zaapelował do kierowców, aby nie podróżowali nocą.

Czytaj więcej w Money.pl
Jedziesz na święta? Oto sytuacja na drogach Jak informują drogowcy, utrudnienia spowodowane śniegiem występują w większości województw. Sprawdź, co nas czeka w najbliższych dniach.
Zimowy paraliż na drogach Po intensywnych opadach śniegu na dolnośląskich drogach panują trudne warunki.
Zakazali żeglugi na ważnym kanale. Przez... Z powodu sięgającej 20 centymetrów grubości pokrywy lodowej od poniedziałku w południe zostaje zawieszona żegluga na łączącym Odrę i Ren.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)