Notowania

rozłam w pis
06.12.2011 20:24

Działacze PiS bronią Ziobry i nie widzą przyszłości w partii

Nie godzimy się na "łamanie kręgosłupów" wewnątrz partii - napisali działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wyrzucenie Zbigniewa Ziobry (na zdjęciu) i innych osób z PiS było olbrzymim błędem - napisali działacze PiS z Krakowa w liście otwartym skierowanym do Jarosława Kaczyńskiego. - _ Nasze grono to jest taki początek klubu Solidarnej Polski w Krakowie _ - powiedziała radna PiS Agata Tatara.

Aktualizacja: 21.47

Krakowscy działacze napisali m.in., że nie godzą się na kneblowanie ust w sprawie rozliczenia kampanii wyborczej i łamanie kręgosłupów wewnątrz partii.

_ - Uważamy, że wyrzucenie wybitnych działaczy PiS było olbrzymim błędem. Nie wyrażamy zgody, by współzałożyciel i wiceprezes PiS, autor przyjętego przez Sejm _ Raportu Rywina _ opisującego patologię III RP, szef zwycięskiej kampanii prezydenckiej śp. Lecha Kaczyńskiego, stawiany przed sądami za lojalność wobec PiS stał się głównym celem ataków tej formacji _ - napisali w liście krakowscy radni PiS: Agata Tatara, Mirosław Gilarski i Tomasz Witkowski oraz były radny Marek Stelmachowski.

W liście, który przedstawili dzisiaj po południu, radni napisali, że z ubolewaniem przyjęli list prezesa PiS _ skierowany do członków Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kryzysu w PiS, jak i wyrzucenie z szeregów partii jej zasłużonych działaczy ze Zbigniewem Ziobro na czele _.

Podkreślili w liście, że tworzyli struktury partii, reprezentowali ją na wszystkich szczeblach i walczyli w kampaniach wyborczych, a wsparciem i autorytetem dla nich był wtedy Zbigniew Ziobro.

_ - W wyniku jego pracy i zaangażowania osiągał najlepsze wyniki wyborcze, a prowadząc kampanie zawsze zwyciężał z ogromną przewagą nad konkurentami. W nagrodę, po imponującym wyniku do Europarlamentu, Pan Prezes publicznie go upokorzył _ - napisali działacze, podkreślając, że nie spotkali się z jakąkolwiek krytyką prezesa PiS _ ze strony Zbigniewa Ziobry, jak również nigdy nie słyszeli o nawoływaniu do rozłamu PiS, buntu i innych działań mających na celu osłabienie PiS _.

_ - Nie widzimy swojej przyszłości w formacji, która zamiast zajmować się realnymi problemami Polaków, skupia się obecnie w pierwszej kolejności na niszczeniu jej byłych członków. Nie godzimy się na kneblowanie ust w sprawie rozliczenia kampanii wyborczej, również w Krakowie. Nie godzimy się na _ łamanie kręgosłupów _ wewnątrz partii. Uważamy, że bez naszej zdecydowanej reakcji nie moglibyśmy ze spokojem spojrzeć w lustro. Politykiem się bywa, a człowiekiem jest się na całe życie _ - napisali działacze PiS.

Na pytanie, czy radni mają zamiar odejść z szeregów PiS Agata Tatara odpowiedziała, że _ dokument mówi o tym w sposób jednoznaczny _. Wyjaśniła jednak, że decyzje w tej sprawie zapadną w najbliższym czasie.

_ - Przeraża nas cała ta sytuacja, jesteśmy wstrząśnięci, a ponieważ tak się dzieje, nasza obecność w PiS jest wysoce zagrożona _ - powiedziała Tatara. - _ Dzisiejsze nasze grono to jest taki początek klubu Solidarnej Polski w Krakowie _ - dodała.

Pełnomocnik okręgowy PiS w Krakowie poseł Andrzej Adamczyk oznajmił, że zna list tylko z przekazów medialnych. - _ Ubolewam, że list dotyczący spraw PiS upowszechniany jest przez media, zaś nie otrzymuje go Jarosław Kaczyński i członkowie partii. Być może to jeden z kroków, których ostatecznym efektem będzie rezygnacja podpisanych pod listem z członkostwa w PiS _ - podkreślił.

Czytaj więcej o Solidarnej Polsce i PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t20789.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;na;poczatku;roku;nowa;formacja;polityczna,11,0,982027.html) Ziobro podjął decyzję. Na początku roku... Sprawą fundamentalną dla nowej formacji ma być polityka prorodzinna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarna;polska;kolejny;tranfer;posla;z;pis,42,0,981034.html) Kolejny transfer z PiS. Trzeci Ziobro w klubie - _ Budowanie Solidarnej Polski odbywa się na zasadzie dobrowolności _ - mówi posłanka Beata Kempa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t87283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/marek;jurek;nowym;sprzymierzencem;ziobry;daje;mu;czas,202,0,977866.html) Nowy sprzymierzeniec Ziobry. Daje im czas Szef Prawicy RP Marek Jurek deklaruje, że jeśli Solidarna Polska będzie zainteresowana rekonstruowaniem polskiej prawicy, to możliwa będzie szersza współpraca obu formacji.
Tagi: rozłam w pis, PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz