Notowania

zamieszki w egipcie
04.03.2011 13:54

Egipt: Nowy premier przemawia na placu Tahrir

Essam Szaraf był wcześniej ministrem transportu oraz wykładał na Uniwersytecie Kairskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Desygnowany na premiera Egiptu Essam Szaraf powiedział tysiącom zebranych na placu Tahrir, że przybył, aby otrzymać od nich _ legitymację do rządzenia _. Wyznaczony w czwartek na szefa rządu Szaraf zapewnił zebranych, że się starał spełnić ich żądania. *

Szaraf złożył też hołd tym, których określił mianem _ męczenników _ egipskiej rewolucji. Dotychczasowy premier Egiptu Ahmed Szafik ustąpił w czwartek ze stanowiska. Ugrupowania opozycyjne, w tym Bractwo Muzułmańskie, wzywały do ustąpienia Szafika i jego rządu, w którym kluczowe resorty obrony, sprawiedliwości, spraw zagranicznych i wewnętrznych, sprawowali ministrowie mianowani jeszcze za czasów prezydenta Hosniego Mubaraka. Mubarak pod naciskiem masowych demonstracji ustąpił 11 lutego.

O utworzenie nowego rządu poproszono Essama Szarafa, który w latach 2004-2006 był ministrem transportu po czym wrócił na Uniwersytet Kairski, gdzie wcześniej wykładał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t95675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipcjanie;chca;nowego;rzadu;technokratow,221,0,784605.html) Egipcjanie chcą nowego rządu technokratów Kilka tysięcy osób zebrało się na placu Tahrir w Kairze, by świętować rewolucję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;ma;nowy;rzad;ze;starymi;ministrami,137,0,776329.html) Egipt ma nowy rząd ze starymi ministrami Główni ministrowie z gabinetu Hosniego Mubaraka pozostali na stanowiskach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t132360.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sa;pierwsi;ministrowie;egipskiego;rzadu,123,0,775035.html) Są pierwsi ministrowie egipskiego rządu Tekę tymczasowego ministra turystyki objął przedstawiciel opozycyjnej partii Wafd.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz