Notowania

zamieszki w egipcie
01.08.2011 17:23

Egipt: Wojsko usunęło namioty z placu Tahrir w Kairze

Egipskie wojsko i specjalne oddziały policji wkroczyły na plac Tahrir w centrum Kairu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Egipskie wojsko i specjalne oddziały policji wkroczyły na plac Tahrir w centrum Kairu, by usunąć ostatnie namioty należące do uczestników ruchu na rzecz demokratyzacji rządów. Od kilku tygodni okupowali oni plac.

Ugrupowania polityczne uczestniczące w ruchu na rzecz demokratyzacji rządów w niedzielę postanowiły zawiesić demonstracje na czas rozpoczynającego się ramadanu. Jednak kilkaset osób, które od 8 lipca koczują w miasteczku namiotowym, postanowiło nie opuszczać placu. Domagają się ścigania funkcjonariuszy i polityków reżimu Hosniego Mubaraka winnych korupcji i mordowania członków opozycji.

Agencja AP, powołując się na świadków, pisze, że doszło do starć. Nie ma informacji o rannych ani zatrzymanych. Z kolei telewizja państwowa pokazała jedynie zdjęcia pojazdów wojskowych wjeżdżających na plac i wojskowych usuwających namioty.

Po interwencji wojska na placu, który na początku roku był centrum masowych protestów, wznowiono ruch kołowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t148703.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;tlumy;na;placu;tahrir;przeciw;juncie,113,0,862321.html) Znów tłumy na placu Tahrir, przeciw juncie Wczorajsze starcia były najgwałtowniejszymi od czasu, kiedy Mubarak został zmuszony do ustąpienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t139098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;rozpedzili;antyizraelska;demonstracje,88,0,829272.html) Egipt: Rozpędzili antyizraelską demonstrację Wojsko strzelało w powietrze, aby rozpędzić demonstrantów, którzy zebrali się wczoraj pod ambasadą Izraela w Kairze i domagali się zerwania stosunków z tym krajem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t134412.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;nowy;premier;przemawia;na;placu;tahrir,148,0,788628.html) Egipt: Nowy premier przemawia na placu Tahrir Essam Szaraf był wcześniej ministrem transportu oraz wykładał na Uniwersytecie Kairskim.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz