Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Epidemia dengi na Sri Lance. Przez komary

0
Podziel się:

Lankijska policja aresztowała 53 osoby za to, że nie udało im się zlikwidować miejsc ze stojącą wodą i innych wylęgarni komarów.

Epidemia dengi na Sri Lance. Przez komary
(Aidan Jones/CC/Flickr)
bECcKrLV

Lankijska policja aresztowała 53 osoby za to, że nie udało im się zlikwidować miejsc ze stojącą wodą i innych wylęgarni komarów. Władze Sri Lanki usiłują przeciwdziałać dendze, na którą zachorowało już od początku roku kilka tysięcy osób.

W niedzielę policja przeszukała aż 11,5 tys. domów w stolicy kraju, Kolombo. Za nieposprzątanie obejść grożą im grzywny i do pół roku więzienia.

W tym roku denga uśmierciła już 74 osoby i zaraziła 15 tys. Przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że wzrost zachorowań na tę chorobę wynika z tego, że ludność coraz mniej dba o czystość najbliższego otoczenia i nie likwiduje wylęgarni komarów powstających podczas dorocznych deszczy monsunowych.

bECcKrLX

Denga to ostra choroba zakaźna, wywoływana przez flawiwirusy przenoszone przez komary Aedes aegypti; główne objawy to gorączka, bóle mięśniowe i brzucha, wysypka, obrzęk węzłów chłonnych, skaza krwotoczna.

Władze poinformowały, że w zeszłym tygodniu 10 tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało oddelegowanych do pomocy przy likwidowaniu ognisk dengi.

Czytaj więcej o epidemii dengi Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bECcKrMy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)