Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Episkopat wystąpił do prokuratury w sprawie byłego nuncjusza

0
Podziel się

Kościół Dominikany zwrócił się wczoraj do prokuratury
krajowej o zastosowanie wobec zdymisjonowanego nuncjusza apostolskiego w tym kraju abp. Józefa Wesołowskiego sankcji.

Episkopat wystąpił do prokuratury w sprawie byłego nuncjusza
(Loozrboy/CC/FLickr)
bEqtlNlx

Kościół Dominikany żąda zastosowania wobec zdymisjonowanego nuncjusza apostolskiego w tym kraju abp. Józefa Wesołowskiego w związku z oskarżeniem o pedofilię sankcji przewidzianych prawem - podały miejscowe media.

Wniosek o wszczęcie postepowania prokuratorskiego dotyczy również trzech innych duchownych, którzy - jak oświadczył przewodniczący Episkopatu Dominikany - dopuścili się aktów pedofilii.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Dominikany kardynał Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez odczytał w czwartek na konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu dokument zatytułowany _ Nieodzowna refleksja _. W dokumencie tym Kościół Dominikany _ usilnie prosi wymiar sprawiedliwości, aby działał zdecydowanie i z całą otwartością (wobec tych księży) na podstawie rzetelnych dochodzeń i zastosował sankcje przewidziane w Kodeksie Karnym _.

bEqtlNlz

Czołowy dziennik ukazujący się w stolicy Dominikany, _ El Nacional _, obszernie relacjonując wystąpienie kard. Lopeza Rodrigueza cytuje jego słowa, że _ Kościół katolicki jest zaniepokojony i zawstydzony z powodu wspomnianych wyżej zdarzeń w różnych punktach kraju _.

Na konferencji prasowej podano m.in., że abp Wesołowski jest oskarżony o picie alkoholu w miejscach publicznych i utrzymywanie stosunków seksualnych z dziećmi.

- _ Ten, kto źle postępował, jak b. nuncjusz Józef Wesołowski - cytuje dziennik dokument Episkopatu - musi ponieść odpowiedzialność za swe czyny _.

Już w środę rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował PAP, że decyzją papieża nuncjusz apostolski w Dominikanie abp Józef Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię, a Stolica Apostolska wszczęła w tej sprawie postępowanie.

bEqtlNlF
Czytaj więcej w Money.pl
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Co dalej z prymasem Polski? Zdecyduje papież Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk kończy dziś 75 lat. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego złożył na ręce papieża rezygnacji z urzędu biskupa diecezji gnieźnieńskiej, którą kieruje.
Watykan bacznie sprawdza takie wydatki Celem drobiazgowej weryfikacji, rozpoczętej jeszcze za pontyfikatu Benedykta XVI jest - jak twierdzi włoska agencja prasowa - niedopuszczenie do szastania pieniędzmi i niewłaściwego wykorzystywania funduszy zebranych na procesy.
bEqtlNma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)