Notowania

euro 2012
19.06.2012 11:57

Euro 2012. Burza przed meczem Anglia-Ukraina?

Angielscy kibice mają zamiar w nietypowy sposób zaprotestować przeciwko publikacjom brytyjskich mediów dotyczących Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brücke-Osteuropa/public domain/wikipedia)

*Angielscy kibice mają zamiar w nietypowy sposób zaprotestować przeciwko publikacjom brytyjskich mediów dotyczących Ukrainy. Chcą pokazać, że kraj ten nie jest tak straszny, jak go opisywano. Wszystko przed dzisiejszym, decydującym meczem Anglia-Ukraina. *

Doniecki portal Ostrow informuje, że kibice przygotowali trumnę, którą będą nieść podczas tradycyjnego marszu na stadion. W ten sposób odwołują się do słów byłego angielskiego piłkarza Sola Campbella, który w reportażu BBC, który przedstawiał Ukrainę i Polskę jako kraj, w którym kwitnie rasizm, przestrzegał fanów futbolu, żeby nie jechali na Euro, bo mogą wrócić w trumnie.

Na wizytę w Doniecku zdecydowało się około 10 tysięcy Anglików, którzy będą kibicować angielskiej reprezentacji w meczu z Ukrainą. Przyjadą do miasta dopiero dzisiaj. Donieckie lotnisko przyjmie dziś 62 samoloty, w tym chartery. Fani futbolu przybędą także pociągami - sprzedano wszystkie bilety na połączenia Kijowa z Donieckiem. Kolej przygotowała dodatkowy skład.

Ukraińskie MSW zapewnia, że przynajmniej ukraińscy ultras, wbrew informacji niektórych brytyjskich mediów, nie szykują demonstracji. Milicja twierdzi, że goście Doniecka mogą czuć się bezpiecznie.

Pojedynek z Anglią jest dla Ukrainy kluczowy. Jeśli wygra wejdzie do ćwierćfinału mistrzostw._ Największą zagadką pozostaje to, czy na boisko wyjdzie Andrij Szewczenko, który ma kłopoty z kolanem. Reszta piłkarzy gotowa jest dać z siebie wszystko - _ pisze _ Komsomolska Prawda _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowa frekwencja w strefach kibica Zobacz ile osób bawiło się wczoraj podczas meczy w Warszawie i we Wrocławiu.
W policję poleciały butelki. Kibice zatrzymani Walki kibiców z policją miały miejsce poza strefą kibica.
Wszystko, co musisz wiedzieć o Euro 2012 Terminarz meczów, składy reprezentacji, a także komunikacja wokół stadionów i stref kibica. Zobacz specjalny serwis Money.pl.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz