Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Euro bije na głowę dolara

0
Podziel się:

Kurs EUR/USD osiągnął swoje maksimum na poziomie 1,5502 notując rekord wszech czasów.

Euro bije na głowę dolara
(EPA/PAP)

Kurs EUR/USD osiągnął swoje maksimum na poziomie 1,5502 notując rekord wszech czasów.

Amerykańska waluta nadal pozostaje słaba w stosunku do euro. Tylko we wtorek dolar znacznie zyskiwał na wartości po informacji o wsparciu instytucji finansowych przez Fed pożyczką w wysokości 200 mld dolarów. Środa okazała się już mniej łaskawa dla waluty największej gospodarki świata.

Euro zaczęło zyskiwać na wartości szczególnie po danych dotyczących styczniowej produkcji przemysłowej w strefie euro. Dynamika produkcji była wyższa o 0,9 proc. w relacji miesięcznej i 3,8 proc. w relacji rocznej, wobec oczekiwanego wzrostu o odpowiednio o 0,3 proc. i 2,6 proc.

Jest to kolejny sygnał, który utwierdza rynek w przekonaniu, że w sytuacji gdy Ameryka boryka się najprawdopodobniej z recesją, a Europa jest daleka od zdecydowanego spowolnienia gospodarczego.

Po godzinie 16:00 nastąpiła niewielka zmiana i kurs EUR/USD nadal testował poziom 1,5490 dolara. W każdej chwili może dojść do ponownego wzmocnienia euro i zanotowania kolejnego rekordu.

Złoty również zyskiwał na wartości. Dolar osiągnął swoje minimum na poziomie 2,2777, a wspólna waluta natomiast nieznacznie zyskała do złotego. Jej dzisiejsze maksimum to 3,5421.

euro
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)