Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa liczy straty po wichurze

0
Podziel się:

Huragan "Cyryl" spowodował straty sięgające 8 miliardów euro. Takie są szacunki towarzystw ubezpieczeniowych w krajach nawiedzonych przez żywioł.

bELjKkWd

Z obliczeń wynika, że szkody wyrządzone przez huragan będą kosztować więcej, niż dotychczas sądzono. Według amerykańskiej agencji analiz ubezpieczeniowych AIR, może się to negatywnie odbić na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw - nie tylko klientów ubezpieczycieli, lecz także samych ZOBACZ TAKŻE:
Huragan "Cyryl" szaleje po Europie towarzystw ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych. Firmy te nie ogłosiły jeszcze indywidualnych prognoz dotyczących strat. Zdaniem AIR, należy tego oczekiwać pod koniec tygodnia.

Amerykańska agencja analiz ubezpieczeniowych ponadto podała, że "Cyryl" był największym huraganem, który nawiedził Europę w ciągu ostatnich 8 lat. Wyrządził poważne straty od Szkocji, przez Szwajcarię, Francję i Niemcy, aż do Polski. Ogromne straty odnotowano na przykład w drzewostanie. W całej Europie huragan powalił 62 miliony drzew. Największe szkody wyrządził w Niemczech.

bELjKkWG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)