Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fukushima
06.07.2011 07:20

Ewakuacja w mieście Fukushima? Promieniowanie wyższe niż w Czarnobylu

Dzieci bawiąc się dotykają substancji radioaktywnych - alarmują mieszkańcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Official U.S. Navy Imagery/CC/Flickr)

*Poziom radioaktywności w mieście odległym o 60 km od uszkodzonej przez tsunami i trzęsienie ziemi elektrowni atomowej, jest czterokrotnie wyższy od dopuszczalnego limitu - poinformowała organizacja mieszkańców, która wezwała do ewakuacji z miasta wszystkich dzieci i kobiet w ciąży. *

Według jednego z pomiarów gruntu, poziom radioaktywnego cezu w tym 300-tysięcznym mieście wynosi 46.540 bekereli na kilogram podczas gdy dopuszczalny w Japonii limit wynosi 10.000 bekereli.

Dwa kolejne badania gruntu w innych rejonach miasta wykazały nieco niższe poziomy skażenia - odpowiednio 16.290 i 19.220 bekereli na kilogram. Są one jednak i tak wyższe od dopuszczalnego. Według tych organizacji, poziom ten jest wyższy od tego, który skłonił władze do ewakuacji ludności zamieszkałej w rejonie elektrowni atomowej w Czarnobylu, która uległa awarii w 1986 roku.

_ - Ziemia jest skażona w całym mieście. Dzieci bawiąc się dotykają ziemi a tym samym substancji wysoce radioaktywnych. Ewakuacja powinna być zarządzona jak najszybciej _ - powiedział specjalista w dziedzinie atomistyki, prof. Tomoya Yamauchi z uniwersytetu w Kobe.

JAPONIA PO KATASTROFIE W FUKUSHIMIE. ZOBACZ MATERIAŁ WORLDBUSINESS:

Od czasu katastrofalnego trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca około 160 tys. osób zamieszkałych w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni opuściło swoje domy. Połowa z nich jednak już wróciła. Uszkodzone reaktory w elektrowni Fukushima Daiichi (Fukushima nr 1) wyemitowały do atmosfery, wód morskich i ziemi duże ilości substancji radioaktywnych. Sytuacja w elektrowni wciąż nie jest całkowicie opanowana.

Aby uspokoić narastające obawy opinii publicznej co do bezpieczeństwa eksploatacji pozostałych elektrowni w kraju, rząd postanowił poddać je testom na wytrzymałość. Minister gospodarki, handlu i przemysłu Banri Kaieda poinformował, że dodatkowym próbom na wytrzymałość zostaną poddane wszystkie 54 reaktory w japońskich elektrowniach nuklearnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t136414.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;tepco;w;szpitalu;zalamanie,227,0,803043.html) Prezes TEPCO w szpitalu. Załamanie? Masataka Shimizu nie występuje publicznie. Pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat jego kondycji psychicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t135836.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;fukushimie;wzrasta;promieniowanie;reaktor;uszkodzony,5,0,798981.html) W Fukushimie wzrasta promieniowanie. Reaktor uszkodzony? Z okolic reaktora nr 2 wycofano pracowników. Trwa akcja chłodzenia urządzeń wodą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t135298.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/promieniowanie;500;razy;wyzsze;niz;dopuszczalne;ewakuacja;pracownikow,164,0,794532.html) Promieniowanie 500 razy wyższe niż dopuszczalne. Ewakuacja pracowników W reaktorze numer cztery elektrowni Fukushima prawdopodobnie wybuchł wodór.
Tagi: fukushima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz