Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Falun Dafa wyrzucone z Sejmu. Czuma broni organizacji

0
Podziel się:

Polityk PO wstawia się za chińskimi wrogami komunizmu.

Falun Dafa wyrzucone z Sejmu. Czuma broni organizacji
(kprm.gov.pl)

Andrzej Czuma z PO poprosi o wyjaśnienia szefa Straży Marszałkowskiej w sprawie wyprowadzenia z Sejmu - w czasie wizyty chińskiej delegacji z Jia Qinglin na czele - przedstawicieli stowarzyszenia Falun Dafa .

Gdy chińska delegacja, która spotkała się w czwartek z marszałkiem Grzegorzem Schetyną, opuszczała gmach Sejmu, w holu głównym znajdowały się dwie osoby ubrane w koszulki Falun Dafa. Oboje mieli przy sobie ważne przepustki, o które wystąpił dla nich poseł PO, były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Jeden ze strażników Straży Marszałkowskiej odebrał przedstawicielom Falun Dafa te dokumenty i zabrał oboje do jednego z sejmowych wyjść. Strażnik tłumaczył, że musi sprawdzić przepustki.

Czuma powiedział dziennikarzom, że zaprosił do siebie młodych ludzi, bo mieli robić wywiad dla _ Epoch Times _ - pisma Falun Dafa (inaczej Falun Gong). Jak mówił, nie widzi nic złego w napisach na koszulkach. Podkreślił, że nie ma nic przeciwko obecności chińskiej delegacji w Sejmie. _ - Ale nie mam również nic przeciwko temu, aby moi przyjaciele z Falun Gong stali z boku _ - zaznaczył.

Dodał, że w sprawie zajścia będzie prosił o wyjaśnienia szefa Straży Marszałkowskiej. Według niego temat nadaje się do omówienia także z marszałkiem Sejmu.

Poseł PO podkreślił, że jeszcze podczas swojego pobytu w Chicago wspierał Falun Dafa. _ - To organizacja społeczno-gimnastyczna zwalczana w Chinach przez komunistów bardzo mocno. Będę prosił uprzejmie, aby moich gości nie wyrzucano z terenu Sejmu _ - mówił Czuma.

Stowarzyszenie Falun Dafa złożyło w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie w sprawie przebywającego w Polsce Jia Qinglina - jednego z najwyższych rangą przedstawicieli władz chińskich. Według stowarzyszenia odpowiada on m.in. za ludobójstwo.

Przewodniczący Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Jia Qinglin przyjechał do Polski na zaproszenie marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Spotkał się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinscy;rolnicy;spalili;50;samochodow,142,0,704654.html) Chińscy rolnicy spalili 50 samochodów W ten sposób protestowali przeciw decyzji państwa o odebraniu im ziemi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t92509.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wizyta;dalajlamy;obniza;eksport;do;chin,50,0,704562.html) Wizyta Dalajlamy obniża eksport do Chin Rozmowa Dalajlamy z prezydentem lub premierem kraju obniża jego eksport do Chin o 8,1 procenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)