Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

FIFA wywiera presję na Izraelu

0
Podziel się:

Palestyńczycy skarżą się na ograniczanie swobody ruchu ich zawodników.

FIFA wywiera presję na Izraelu
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Przewodniczący FIFA Joseph Blatter, który spotkał się z prezydentem Mahmudem Abbasem, rozmawiał we wtorek z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu i przedstawił mu skargi Palestyńczyków na ograniczanie swobody ruchu palestyńskich zawodników.

Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wskazał z rozmowie z szefem izraelskiego rządu na fatalne następstwa, jakie mają dla palestyńskiego sportu, zwłaszcza dla piłkarstwa, restrykcje dotyczące swobody przemieszczania się Palestyńczyków.

Izrael nie pozwala na przejazdy zawodników na treningi i mecze, każe czekać na pozwolenia przyjazdu na Zachodni Brzeg Jordanu trenerom i sędziom piłkarskim zaproszonym przez palestyńskie kluby sportowe.

Zabrania również budowy nowych stadionów sportowych w niektórych strefach Zachodniego Brzegu, jeśli mają być usytuowane w sąsiedztwie żydowskich osiedli.

Premier Netanjahu odpowiedział na te skargi, przedstawiając Blatterowi zdjęcia, które pokazywały, jak Palestyńczycy wykorzystują boiska sportowe w Strefie Gazy do wystrzeliwania rakiet w kierunku terytorium Izraela.

Na jednej z fotografii widać budynek po izraelskiej stronie uszkodzony przez pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy.

Na ostatnim kongresie FIFA na wyspie Mauritius pod koniec maja Palestyńczycy wystąpili z prośbą o zorganizowanie debaty, na której zamierzają zgłosić wniosek o ukaranie Izraelskiej Federacji Piłki Nożnej z uwagi na postępowanie rządu Izraela.

Blatter odłożył decyzję w tej sprawie do chwili osobistego zapoznania się z sytuacją na terenie Autonomii Palestyńskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
4 najlepiej sprzedające się gry na Xboksa 360 Agito.pl stworzyło listę czterech najlepiej sprzedających się gier na konsolę Xbox 360. Liderem jest Gra o Tron.
Izrael naciska na Stany Zjednoczone Izrael domaga się od USA, aby nie zamrażały pomocy wojskowej dla Egiptu po odsunięciu od władzy przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego.
Nie wierzą w dogadanie się z Arabami Blisko trzy czwarte Żydów uważa, że nie będzie możliwe osiągnięcie porozumienia pokojowego, gdyby doszło do wznowienia negocjacji.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)