Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finał Ligi Mistrzów. Ostrzeżenie przed groźbą zamachów

0
Podziel się:

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA Joerg Ziercke przekazał niepokojące informacje.

Finał Ligi Mistrzów. Ostrzeżenie przed groźbą zamachów
(EPA/GERRY PENNY)

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA Joerg Ziercke przekazał ministrom spraw wewnętrznych niemieckich krajów związkowych informację o możliwym zamachu terrorystycznym w Niemczech. Szczególne zagrożone mają być imprezy podczas finału Ligi Mistrzów.

O wypowiedzi szefa BKA poinformował w sobotę _ Spiegel Online _, internetowe wydanie tygodnika _ Der Spiegel _. Podczas spotkania z ministrami, które odbyło się w piątek, Ziercke sprecyzował, że grupa kilku islamistów planuje dokonanie zamachu bombowego.

Strefę kibica zorganizowano między innymi w Berlinie na ulicy 17 Czerwca pomiędzy Bramą Brandenburską a Kolumną Zwycięstwa. Przebieg meczu będzie można śledzić na pięciu ekranach, wystąpią też zespoły muzyczne. Organizatorzy spodziewają się 250 tys. fanów piłki nożnej.

Podobne imprezy pod gołym niebem odbędą się także w Monachium i Dortmundzie, a także w innych miastach Niemiec. W Monachium kibice tamtejszej drużyny będą oglądać mecz na stadionie Bayernu Allianz Arena, w Dortmundzie zgromadzą się przez miejskim ratuszem.

Jak pisze _ Spiegel Online _, kibice muszą nastawić się na dokładne kontrole przed wejściem na teren strefy. Policja chce za wszelką cenę nie dopuścić do wniesienia na kontrolowany teren materiałów wybuchowych.

Redakcja zaznacza, że Ziercke uznał informację o groźbie zamachu za poważną. Podobne ostrzeżenia miały miejsce także w przeszłości, większość z nich okazała się być nieprawdziwa.

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy niemieckimi drużynami Borussia Dortmund i Bayern Monachium rozpocznie się o godz. 20.45 w Londynie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabili ostatnich ludzi. Przy pomocy Francuzów Islamiści dokonali samobójczych ataków na koszary wojskowe w Agadezie oraz eksploatowaną przez francuski koncern Areva kopalnię rud uranu.
Finał Ligi Mistrzów. Fani już gotowi do świętowania Władze i kibice Bayernu Monachium już szykują fetę po zwycięstwie w finale Ligi Mistrzów. Bawarski klub już zarezerwował hotel na wielką ucztę, a fani przygotowali szalik o długości ponad... kilometra.
Obama ostro potępia mord w Londynie _ Dla takich czynów nie może być absolutnie żadnego usprawiedliwienia - podkreślił prezydent i zapewnił, że USA stoją niezachwianie po stronie Zjednoczonego Królestwa_ _ _
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)